Naujasis vicečempionų strategas Sergejus Kovalecas pergalingai debiutavo prie „Trakų“ vairo, o du įvarčius pelnęs Nerijus Valskis tapo rezultatyviausiu čempionato žaidėju.

24-ajame „SMScredit.lt A lygos“ ture „riteriai“ nesunkiai 4:1 (2:0) svečiuose sutriuškino Kauno „Stumbrą“, pralaimėjusį trečią kartą iš eilės.

Rungtynės prasidėjo staigiu svečių spurtu. „Trakai“ pasinaudojo skylėta varžovų gynyba ir greitai pelnė du įvarčius. 5-ąją minutę Aleksandras Byčenokas uždirbo 11 metrų baudinį, kurį nepriekaištingu smūgiu realizavo N. Valskis, o dar po septynių minučių tas pats Lietuvos rinktinės atstovas nukreipė kamuolį už vartų linijos po to, kai šis atšoko nuo skersinio, kai efektingai smūgiavo Justinas Januševskis.

Akivaizdu, jog šeimininkai tokios mačo pradžios nesitikėjo ir tik sėkmė keletą sykių gelbėjo „Stumbrą“ nuo trečio įvarčio. Treneris Mariano Barreto jau pirmo kėlinio viduryje pakeitė Nerijų Mačiulį, į aikštę išleisdamas Klaudijų Upstą, kuris pagyvino komandos atakas.

Kauniečiai itin pavojingai atakavo po kampinio, kai kamuolys skriejo visai šalia skersinio, o taip pat privertė pasiaukojančiai apsiginti Arūną Klimavičių, blokavusį pavojingą Cristiano Alexo baudos smūgį.

„Trakų“ komandoje ir vėl arti tikslo po gražios atakos buvo N. Valskis, sykį šalia vartų smūgiavo Artiomas Gurenka. Po pertraukos pastarasis legionierius iš Baltarusijos pataikė į skersinį, o kamuolys, atšokęs nuo Luko Artimavičiaus, vos nesuspurdėjo vartų tinkle.

Visgi 59-ąją minutę svečiai pelnė trečią įvartį. A. Byčenokas perdavė kamuolį Jevgenijui Zasavickiui, pasinaudojusiam suteikta laisve baudos aikštelės prieigose. Saugas iš Moldovos puikiai smūgiavo nuo virpsto, pasižymėdamas antrame susitikime iš eilės.

„Stumbrui“ netrukus pavyko sušvelninti rezultatą: po Jardelio Nazare pakelto kampinio 67-ąją minutę tiksliu smūgiu galva pasižymėjo Tomas Snapkauskas. Kiek vėliau šalia vartų smūgiavo po keitimo aikštėje pasirodęs Alexandre‘as Kore.

Galutinį tašką šiame mače padėjo Rokas Masenzovas. Jaunasis „riteris“ 76-ąją minutę pasinaudojo N. Valskio perdavimu iš kairiojo krašto ir pelnė pirmą savo įvartį šiame sezone. „Stumbro“ komandoje debiutavo saugas iš Rusijos Maksimas Jermakovas. Kauniečiams savaitgalį Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės pusfinalyje teks kovoti su Marijampolės „Sūduva“ – galbūt šioms rungtynėms kauniečiai teikė didesnį prioritetą.

Kauno „Stumbras“ – „Trakai“ 1:4 (0:2)

„Stumbras“: R. Broetto, L. Artimavičius, R. Sadauskas, T. Snapkauskas, A. Bareikis, J. Nazare, V. Armanavičius (54 min. A. Kore), N. Mačiulis (28 min. K. Upstas), A. Basitas, R. Vėževičius (64 min. M. Jermakovas), C. Alexas.

„Trakai“: I. Plūkas, A. Klimavičius, D. Česnauskis, J. Januševskis, A. Wakili, M. Šyška, J. Zasavickis, A. Byčenokas, N. Valskis (84 min. T. Vitukynas), A. Gurenka (90+2 min. A. Kazakevičius), D. Šėgžda (67 min. R. Masenzovas).

Įvarčiai: T. Snapkauskas (67); N. Valskis (11 metrų baudiniu – 5, 12), J. Zasavickis (59), R. Masenzovas (76)

Geltonos kortelės: C. Alexas (57), M. Jermakovas (81); J. Januševskis (73), T. Vitukynas (89)