Nuostabus sezono finišas: Jocytė pirmą kartą tapo Prancūzijos čempione

Rungtynių vaizdo įrašas

Pirmadienį paskutinėse elitinės Prancūzijos moterų krepšinio lygos sezono rungtynėse Liono ASVEL ekipa su Juste Jocyte savo aikštėje 74:68 (18:14, 19:23, 16:14, 21:17) nugalėjo „ESB Villeneuve“, laimėjo finalo seriją iki 2 pergalių 2:1 ir tapo šalies čempionėmis.

Permainingame pirmajame kėlinuke ASVEL panaikino 4 taškų deficitą (2:6) ir pačios atitrūko 4 taškais (18:14). Antrąjį kėlinuką viešnios pradėjo spurtu 6:0 ir vėl susigrąžino pranašumą. Šiame kėlinuke pirmaujanti komanda keitėsi 5 kartus. Lygių oponenčių dvikova tęsėsi ir po ilgosios pertraukos. Trečiajame kėlinuke nė viena komanda neturėjo didesnės nei 3 taškų persvaros, o pirmaujanti ekipa pasikeitė net 8 sykius.

Galingiausią spurtą šeimininkės surengė ketvirtajame kėlinuke. ASVEL pelnė 10 taškų be atsako ir likus žaisti kiek daugiau nei 4 min. susikrovė rekordinį pranašumą (69:61). „ESB Villeneuve“ vėliau turėjo puikią progą atsitiesti. Likus žaisti apie minutę viešnios priartėjo iki 5 taškų (72:67), o Blake Dietrick užsidirbo nesportinę pražangą. Visgi, Kennedy Burke pataikė tik vieną baudą (72:68), Janelle Salaun prametė iš toli, o kamuolį atkovojusi Sandrine Gruda išprovokavo pražangą, sumetė abi baudas ir praktiškai įtvirtino pergalę (74:68).

Rungtynių vaizdo įrašas:

J.Jocytė lemiamose sezono rungtynėse aikštėje praleido 13 min. 33 sek., pelnė 4 taškus (1/1 dvitaškio, 0/1 tritaškio, 2/2 baudų), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo pražangą, pati sykį prasižengė, 2 kartus suklydo ir surinko 4 naudingumo balus.

ASVEL į pergalę vedė veteranė S.Gruda (18 tšk., 10 atk. kam., 22 naud. bal.). Marine Johannes pridėjo 16 taškų, o kapitonė Alexia Chartereau (8 atk. kam.) ir Julie Allemand (5 atk. kam., 9 rez. perd., 19 naud. bal.) – po 11.

Svečių gretose išsiskyrė Kamiah Smalls (17 tšk., 5 atk. kam., 21 naud. bal.), K.Burke (15 tšk., 7 atk. kam.) ir J.Salaun (10 tšk.).

ASVEL antrą kartą klubo istorijoje laimėjo Prancūzijos čempionatą. Pirmasis titulas buvo laimėtas 2019 m.

J.Jocytė šiemet pirmą sykį tapo ne tik Prancūzijos lygos, bet ir Europos taurės nugalėtoja.