Šeštadienį prasidėjo „Euro 2020“ atkrintamosios. Aštuntfinalio atidaryme Danija 4:0 (1:0) sudorojo kovingąjį Velsą.

Danai į atkrintamųjų traukinį įšoko pasakiškai, o istorija tęsiasi toliau. Čempionatas prasidėjo tragiškai – rūbinės psichologiją sulaužė Christiano Erikseno drama. To pasekoje, danai netikėtai 0:1 nusileido suomiams, kitame turame neatsilaikė ir prieš Belgiją (1:2).

Vis tik prie savų sirgalių pavyko 4:1 sutriuškinti Rusiją ir dėl geresnio įmuštų/praleistų įvarčių santykio žengti į kitą etapą.

Kitame etape danų lauks akistata prieš Nyderlandų ir Čekijos poros nugalėtoją.

Velsas A grupėje į priekį užleido tik italus, tačiau šįkart Europos čempionate lūkesčių jie neviršijo. Priminsime, kad 2016-aisiais Garetho Bale’o vedama rinktinė nusigavo iki pusfinalio, kuriame krito priš būsimą čempionę Portugaliją.

Pirmosiomis akimirkomis pavojingiau atrodė Velsas, o išskirtinai – G. Bale‘as. Madrido „Real“ puolėjas kelis kartus pabandė laimę iš tolimos distancijos, tačiau nepavykdavo pataikyti į vartų plotą.

Vėliau iniciatyvą perėmė danai ir 27-ąją minutę įvartį pelnė Kasperas Dolbergas. Puolėjas puikiai sukontroliavo kamuolį baudos aikštelės prieigose ir klastingu smūgiu į apatinį vartų kampą nuginklavo Danny Wardą.

Po pertraukos valai griebėsi už galvų, nes įvartis į jų vartus krito po vaikiškos klaidos. Gynėjas nesugebėjo išsivalyti kamuolio iš baudos aikštelės, perdavė jį K. Dolberui, o puolėjas iš kelių metrų sušaudė D. Wardą.

Verta paminėti, kad K. Dolbergas galėjo šiose rungtynėse ir nepasirodyti. Startinėje vienuolikėje jis pakeitė Youssufą Poulseną, kuris patyrė mikrotraumą.

Praleidę antrąjį įvartį valai jau buvo palaužti ir realesnių progų nesukūrė, o danai 88-ąją ir 96-ąją minutę dar pabėrė druskos ant žaizdos – pasižymėjo Joakimas Maehle ir Martinas Braithwaite'as.

Rungtynių eiga:

Antrasis kėlinys:

90+6 min. ĮVARTIS! Šį kartą pasižymi M. Braithwaite'as. Jam tai pirmasis įvartis šiame čempionate.

90+1 min. Valai jau karščiuojasi. H. Wilsonui teisėjas parodo raudoną kortelę.

88 min. ĮVARTIS! Dabar jau tikrai viskas – J. Maehle šaltakraujiškai siunčia Velsą namo.

86 min. Danai džiaugiasi, kad pirmauja, nes tokių progų prie lygaus arba neigiamo rezultato švaistyti neleistina. M. Braithwaite'ui kamuolys atšoko praktiškai ties vartų linija, bet puolėjas įsigudrino nepataikyti į vartus.

70 min. K. Dolbergas sodinamas ant suolo. Puolėjas padarė viską, kad danai žengtų į ketvirtfinalį, o atsilaikyti lieka 20 minučių. Jį keičia Andreas Cornelius.

62 min. Futbolas kur kas atviresnis nei pirmajame kėlinyje, bet tai natūralu, nes Velsas neturi, ko prarasti. Visai realu, kad trečiasis įvartis bus.

48 min. ĮVARTIS! K. Dolbergas dar kartą baudžia valus už aplaidumą. Pastarieji nesugebėjo išsivalyti tvarkingai kamuolio iš baudos aikštelės, o K. Dolbergui kamuolys buvo paduotas tiesiog ant lekštutės – jokių priekaištų D. Wardui.

Pirmasis kėlinys:

45+2 min. Teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pabaigą. Danai yra 45 minutės nuo ketvirtfinalio.

40 min. Apmaudus momentas C. Robertsui, jis rungtynių tęsti nebegali. Žaidėjas bandė išsaugoti kamuolį aikštėje, bet nepatogiai padėjęs koją timptelėjo kirkšnį. Vietoje jo aikštėje pasirodo Neco Williamsas.

32 min. M. Damsgaardas puikiai įsiveržė į baudos aikštelę, bet po atlikto perdavimo K. Dolbergo smūgį blokuoja gynėjas. Velsui reikia pertraukos – Robo Page'o auklėtiniai atrodo kiek sutrikę.

27 min. ĮVARTIS! K. Dolbergas išveda danus į priekį. Kokia puiki kamuolio kontrolė šalia baudos aikštelės – persimetė kamuolį ant patogios kojos ir labai tiksliu smūgiu sudrebino vartų tinklą. Y. Poulsenas turi problemų su trauma, o jį šiandien startinėje sudėtyje pakeitė būtent K. Dolbergas. Kas būtų, jeigu būtų...

21 min. Kelis kartus dar iš tolimos distancijos pabandė pasižymėti G. Bale'as, bet įvarčiais tai nevirto. Savo ruožtu danai stengiasi įeiti giliau į varžovų baudos aikštelę, bet valų suspausta gynyba išsivalo visus kamuolius.

10 min. Pirmoji realesnė proga šiose rungtynėse – kas gi kitas jei ne G. Bale'as. Velso žvaigždė gavo pakankamai vietos smūgiui baudos aikštelės prieigose, pabandė laimę išorine pėdos dalimi, bet kamuolys prašvilpia šalia virpsto.

Startinės vienuolikės:

Velsas (4-2-3-1): Danny Wardas (vart.), Benas Daviesas, Chrisas Mephamas, Joe Rodonas, Connoras Robertsas, Joe Allenas, Joe Morrellas, Garethas Bale'as (kap.), Aaronas Ramsey, Danielis Jamesas, Kiefferis Moore'as.

Danija (3-4-3): Kasperis Schmeichelis (vart.), Jannikas Vestergaardas, Simonas Kjaeras (kap.), Andreas Christensenas, Joakimas Maehle, Thomas Delaney, Pierre-Emile'is Hojbjergas, Jensas Strygeris, Martinas Braithwaite'as, Kasperas Dolbergas, Mikkelis Damsgaardas.