• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Režisieriaus Romano Polanskio filmas “Pianistas” 2002 m. Kanų kino festivalyje sulaukė audringų ovacijų. Laikraščiuose buvo pilna sužavėtų kritikų recenzijų, festivalio žiuri, vadovaujama Davido Lyncho, filmui skyrė pagrindinį prizą “Auksinę palmės šakelę”, o šiais metais filmas tapo ir 3 “Oskarų” laureatu.

REKLAMA
REKLAMA

Filme R. Polanskis papasakojo istoriją, artimą savo paties išgyvenimams karo metais. Kai jis buvo dar vaikas, pats turėjo išgyventi Krokuvos getą. Tik atsitiktinai jam pavyko pabėgti iš koncentracijos stovyklos, o jo mama žuvo vienoje iš jų. Anot režisieriaus, jis seniai ieškojo tokio projekto. Ir kai jam į rankas pakliuvo Wladyslawo Szpilmano autobiografinė knyga, R. Polanskis jau neabejojo - tai bus jo naujas filmas.

REKLAMA

Knygoje garsus pianistas pasakojo savo išlikimo istoriją Antrojo pasaulinio karo metais.

Filmavimas prasidėjo 2001 m. kovo mėn., buvo filmuojama garsiojoje Babelsbergo kino studijoje Vokietijoje, Potsdamo rajone ir pačioje Varšuvoje.

Filme yra epizodas, kuriame šokantis vyras lydi vaikus į koncentracijos stovyklą. Taip buvo iš tikrųjų, o tas žmogus yra legenda tapęs vaikų rašytojas Januszas Korczakas. Jis atsisakė gete palikti vaikus, net ir turėdamas tokią galimybę. Mirė kartu su globotiniais Treblinkos koncentracijos lageryje.

REKLAMA
REKLAMA

Būdamas 20 metų W. Szpilmanas buvo vienas žinomiausių ir talentingiausių muzikantų Lenkijoje, tikras virtuozas. Prasidėjus karui, W. Szpilmanas nesiruošė priešintis. Jis susitaikė su tuo, kad kavinėse žydai nebuvo aptarnaujami, kad parkuose jiems buvo draudžiama vaikščioti, įsidarbinti, sunku būdavo gauti maisto.

W. Szpilmanas rado darbą vienoje kavinukėje, kurios savininkai palaikė žydus: jis grojo pianinu. Tačiau muzikanto gyvenimas pagerėjo neilgam. Jam teko matyti žydus, iš kurių buvo tyčiojamasi, kurie buvo mušami ir nušaunami tiesiog gatvėse. Daugybė žydų traukiniais buvo gabenami į Treblinką. Szpilmanui pavyko pabėgti ir nepatekti į šią žudymo mašiną. Jį priglaudė draugai lenkai. Wladyslawas Szpilmanas mirė 2000-aisiais, būdamas 88-erių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ieškodamas vietos filmavimui Krokuvos apylinkėse, režisierius Romanas Polanskis sutiko žmogų, kuris karo metais padėjo Polanskio šeimai.

Pagrindinio vaidmens atlikėją Adrieną Brody Romanas Polanskis išsirinko iš 1400 kandidatų. Atranka vyko Anglijoje. Polanskis ieškojo laisvai angliškai kalbančio žmogaus, nebūtinai turinčio patirties kine. Tokio žmogaus rasti nepavyko, tada buvo ieškoma profesionalaus aktoriaus. Britanijoje taip pat nepavyko nieko rasti, aktoriaus teko ieškoti JAV.

REKLAMA

Už vaidmenį “Pianiste” aktorius A. Brody buvo apdovanotas “Oskaru” ir išgarsėjo. Filmuojantis jam teko atsikratyti net 14-kos kilogramų, jis laikėsi dietos: kasdien 2 virti kiaušiniai ir žalia arbata pusryčiams, mažas viščiukas priešpiečiams, mažas gabalėlis žuvies ar vištienos su daržovėmis pietums. Ir taip daugiau nei 6 savaites. Iki tol aktorius svėrė 73 kilogramus. Be to, jam teko išmokti groti pianinu.

REKLAMA

Atsakykite į klausimus ir laimėkite “Garsų pasaulio įrašų” www.gpi.lt prizus - kvietimus į šį filmą

Kur ir kada gimė filmo režisierius Romanas Polanskis?Koks filmas jam atnešė pasaulinę šlovę?Koks R. Polanskio šeimos narys vaidina filme vieną iš epizodinių vaidmenų?

Atsakymus siųskite adresu [email protected]

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų