Nacionalinės ledo ritulio lygos I divizione savaitgalį įvyko kovos visose konferencijose ir dvikovos vyko itin atkakliai, rašo hockey.lt

„Grifai“ „Kirus“ nuleido ant žemės

Nacionalinės ledo ritulio lygos I diviziono Vakarų konferencijoje Kretingos „Grifai“ 8:4 (1:1, 2:1, 5:2) nugalėjo Klaipėdos „Kirus“ ir nuleido aukštai skrajojusius „Kirus“ ant žemės.

Dvikovos favoritais buvo laikomi klaipėdiečiai, tačiau Kretingos klubas galvojo kitaip. Jau pirmąją rungtynių minutę įvarčiu „Grifai“ pademonstravo savo ketinimus.

Vėliau „Kirai“ du kartus lygino rezultatą, tačiau varžovai vis tiek buvo įvarčiu priekyje po dviejų kėlinių.

Vienu kertinių rungtynių epizodų tapo trečiojo kėlinio pradžia, kai 21 sekundę „Grifai“ išsiveržė į priekį 4:2. Rungtynėse siautėjo Igoris Kuzminovas, kuris iš viso pelnė net penkis įvarčius.

Vienu metu „Grifai“ pirmavo net 7:2, tuomet atsibudo varžovai, kurie sumažino skirtumą iki sau naudingo 4:7, mat pirmajame rate klaipėdiečiai buvo laimėję 4:1. „Grifai“ išsprendė ir šią bėdą – įvartis ir pergalė 8:4.

„Grifai“ – „Kirai“ 8:4 (1:1, 2:1, 5:2). „Grifai“: I.Kuzminovas 5, J.Gorelis 2, V.Bogdanovas 1 įvartis. „Kirai“: M.Fediukinas 2, J.Goriančikovas, D.Sobolevas po 1 įvartį.

I diviziono Vakarų konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

„Juodupės“ kirtis vilniečiams

Nacionalinės ledo ritulio lygos I diviziono Rytų konferencijoje Juodupės „Juodupė“ nustebino geru žaidimu ir 3:2 (1:1, 1:0, 0:1, 1:0) po baudinių serijos įveikė Vilniaus OH komandą.

Konferencijos lyderiai OH klubas visas rungtynes buvo priversti vytis varžovus.

Gynybinėse rungtynėse du kartus pirmavo „Juodupė“, tačiau vilniečiai lengvai pasiduoti nenorėjo.

Pagrindiniam rungtynių laikui pasibaigus lygiosiomis, buvo mušami baudiniai, kurių seriją po taiklaus Deivio Zdanovičiaus smūgio laimėjo „Juodupės“ komanda.

„Juodupės“ ekipai ši pergalė didesnės įtakos neturės, o klubui padėkos raštus jau siunčia Vilniaus „Vilkai“, kuriems šis OH kluptelėjimas atvėrė kelius į pirmąją konferencijos vietą.

„Juodupė“ – OH 3:2 (1:1, 1:0, 0:1, 1:0). „Juodupė“: M.Sakaitis, E.Trukšnys, D.Zdanovičius po 1 įvartį. OH: A.Silinas, N.Sidorovas po 1 įvartį.

„Vilkai“ vejasi konferencijos lyderį

Vilniaus „Vilkų“ komanda Nacionalinės ledo ritulio lygos I diviziono Rytų konferencijoje 3:1 (1:0, 2:0, 0:1) įveikė Vilniaus „Ice wind“ ir dar labiau sustiprino savo šansus pakilti į pirmąją konferencijos vietą.

Nerezultatyviose rungtynėse „Vilkai“ pasiekė pergalę ir iškovojo labai reikalingus tris taškus.

Itin atkaklioje dvikovoje atomazga pasiekta 38 rungtynių minutę, kai „Vilkai“ pelnė 2 įvarčius per 26 sekundes ir gerokai palengvino sau gyvenimą.

„Ice wind“ sušvelnino skirtumą vienu įvarčiu, tačiau nuveikti ką nors reikšmingesnio nesugebėjo.

„Vilkams“ beliko 2 taškų deficitas nuo konferencijos lyderės OH ir dvejos rungtynės su Vilniaus „Lokiais“ ir „Meteoru“.

„Vilkai“ – „Ice wind“ 3:1 (1:0, 2:0, 0:1). „Vilkai“: K.Vasilevskis, B.Četvertakas, V.Staugaitis po 1 įvartį. „Ice wind“: U.Bartkevičius 1 įvartis.

„Hockey punks“ neturėjo vargo su „Meteoru“

Nacionalinės ledo ritulio lygos I diviziono Rytų konferencijoje Vilniaus „Hockey punks“ 14:3 (5:2, 4:0, 5:1) Vilniaus „Meteorą“.

Visas rungtynes pranašumą turėję „pankai“ pirmąjį įvartį pelnė jau 13 sekundę. Greitas smūgis „Meteorui“ atrišo „pankams“ rankas ir įvarčiai vėliau byrėjo lyg iš gausybės rago.

Abiems ekipoms turnyrinėje lentelėje ši dvikova didesnės įtakos nebeturėjo.

„Hockey punks“ – „Meteoras“ 14:3 (5:2, 4:0, 5:1). „Hockey punks“: M.Citavičius 4, D.Budranovas 3, D.Varnys, E.Žukauskas 2, J.Čižius, J.Grinevičius, J.Viščinis, po 1 įvartį. „Meteoras“: R.Parangovskis, R.Černychas, V.Kozlovas po 1 įvartį.

I diviziono Rytų konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Jonava skelbia ledo ritulio šventę po pergalės prieš „Monstrus“

Nacionalinės ledo ritulio lygos I diviziono Centro konferencijoje gražiausią pergalę klubo istorijoje iškovojo Jonavos „Week on wings“ komanda, kuri rezultatu 4:3 (0:2, 0:0, 3:1, 1:0) po baudinių serijos nugalėjo Kauno „Monstrus“.

Jonavos klubas prieš šias rungtynes neteko dviejų pagrindinių vartininkų ir vartų saugumą patikėjo trečiajam, kuris šiame sezone vartininko duonos dar neragavo. Pirmajame kėlinyje „Monstrai“ pasinaudojo prasta gynyba ir pelnė du sausus įvarčius be atsako.

Po „sauso“ antrojo kėlinio „Week on wings“ prisiminė, jog tai paskutiniosios klubo rungtynės Lietuvos čempionate šiame sezone ir ėmė vytis varžovus. Išlyginę rezultatą 2:2, jonaviečiai buvo priversti dar kartą vytis varžovus ir galų gale perkėlė rungtynių baigtį į baudinių seriją.

Joje pergalingu tapo paskutinysis, trečiasis Jonavos klubo bandymas, kurį realizavo Dainius Tumėnas. „Wek on wings“ baigė čempionatą paskutinėse rungtynėse iškovojusi pergalę ir pabėgusi iš paskutiniosios konferencijos vietos.

„Week on wings“ – „Monstrai“ 4:3 (0:2, 0:0, 3:1, 1:0). „Week on wings“: Ž.Šerelis, E.Kotvickis, G.Chudobka, D.Tumenas po 1 įvartį. „Monstrai“: T.Ežerskis 3 įvarčiai.

I diviziono Centro konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Kauno „Bizonai“              9  9 0 0 0  111:12  27

2. Elektrėnų „Strangers SC“     9  8 0 0 1   85:41  24

3. Kauno „Velniai“              9  5 0 0 4   62:46  15

4. Jonavos „Week on Wings“     10  1 2 0 7   33:83   7

5. Kauno „Crazy puck“          10  1 1 1 7   28:83   6

6. Kauno „Monstrai“             9  1 0 2 6   32:86   5

Nacionalinės ledo ritulio lygos komandos kovoja dėl „Akropolio“ taurės. Ant šios beveik metro aukščio taurės kiekvieną sezoną  įamžinami stipriausių komandų pavadinimai ir žaidėjų vardai bei pavardės. Kaip ir garsioji „Stanley“ taurė, „Akropolio“ taurė nėra atiduodama komandoms. Todėl didžiausia Lietuvos ledo ritulininkų svajonė yra tapti sezono čempionais ir nors kartą iškelti ją virš galvos. Akropolio“ taurė yra garbingiausias Lietuvos ledo ritulio apdovanojimas.