Įspūdingą charakterį parodžiusi ir veteranų vedama „Kretinga“ eliminavo praėjusio sezono „7bet-NKL“ čempionus. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje 87:83 (25:21, 17:23, 13:21, 32:18)  iš atkrintamųjų išmetė Kauno „Žalgirį-2“ bei laimėjo seriją 2-1.

„Kretinga“ ketvirtfinalyje iki 3 pergalių susitiks su antrąją vietą reguliariajame sezone užėmusiais „Telšiais“.

Tiek žalgiriečių, tiek kretingiškių sirgalių gausiai pripildytose tribūnose kauniečius palaikė nemažai ir pagrindinės „Žalgirio“ komandos narių.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie nusvėrė svarstykles į savo pusę pirmajam kėliniui einant į pabaigą (21:14), tačiau antrajame geresnį žaidimą jau demonstravo kretingiškiai (27:21).

Abiejų komandų statistiniai rodikliai itin atkaklioje pirmoje mačo pusėje buvo panašūs. Nors kauniečiai prasčiau metė baudų metimus (11 iš 20), bet prieš keliaujant į rūbinę sugebėjo išsiveržti į priekį – 44:42.

Trečiajame ketvirtyje „Žalgirio“ dubleriai pradėjo perimdinėti iniciatyvą į savo rankas ir surengė 11:0 spurtą (60:51), o dviženklę persvarą išlaikė ir prieš lemiamas 10 minučių (65:55).

Įpusėjus paskutiniam kėliniui šeimininkai užtikrintai pirmavo (76:63), tačiau Mindaugas Stašys pabandė atgaivinti „Kretingos“ viltis kovoje dėl pergalės ir pelnė 8 taškus paeiliui (71:78).

Svečių spurtas nesustojo, o likus 2 minutėms, po Manto Ruikio taiklių trijų baudų metimų, „Kretingos“ skirtumas tapo minimalus (77:78).

Stašys pridėjo tolimą šūvį ir išlygino rezultatą (80:80), o tiksint paskutinei mačo minutei Rytis Zabita greitoje atakoje išvedė svečius į priekį (82:80).

Po „Žalgirio“ minutės pertraukėlės Zabita perėmė kamuolį, o Ruikis smeigė ypač svarbų tritaškį pergalės link (85:80). Kitoje aikštės pusėje Nedas Montvila atsakė tolimu metimu (83:85) ir paliko priešininkams 16 sekundžių.

Po svečių pasitarimo prasižengti iškart nespėję žalgiriečiai išdegino nemažai žaidimo laiko ir likus 3,6 sekundės prie baudų metimo linijos nusiuntė Ruikį.

Veterano ranka nedrebėjo ir po tikro trilerio jo baudų metimai įtvirtino kretingiškių triumfą ir bilietą į ketvirtfinalį – 87:83.

Fantastišką spurtą inicijavusio Stašio sąskaitoje per 32 minutes buvo 29 taškai (7/13 dvit., 3/5 trit., 6/6 baud.), 4 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai bei 32 naudingumo balai.

Ruikis per beveik 31 minutę pridėjo 24 taškus (3/5 dvit., 2/6 trit., 12/13 baud.), 2 atkovotus kamuolius, 8 išprovokuotas pražangas ir 24 efektyvumo balus.

Žalgiriečių gretose geriausias karjeros rungtynes „7bet-NKL“ čempionate sužaidė Nedas Raupelis per 27 minutes pelnė 16 taškų (5/7 dvit., 1/2 trit., 3/7 baud.), atkovojo 14 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 29 naudingumo balus.

„Žalgiris-2“: Nedas Raupelis (5/7 dvit., 14 atk. kam., 29 naud.) ir Justas Stonkus (2/3 trit., 4 kld.) po 16, Dovydas Butka 14 (3/8 dvit., 2/4 trit., 6 atk. kam.), Matas Vokietaitis ir Mantas Laurenčikas (4/5 dvit.) po 10.

„Kretinga“: Mindaugas Stašys 29 (7/13 dvit., 3/5 trit., 6/6 baud., 6 rez. perd., 32 naud.), Mantas Ruikis 24 (2/6 trit., 12/13 baud.), Edgaras Danys 11 (2/5 trit.), Rytis Zabita (4/10 dvit., 14 atk. kam.) ir Justas Žiubrys (2/4 trit.) po 8.