Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ pergalių architektas Marius Kiltinavičius NKL finalo trečiojo kėlinio pabaigoje tyliai sau jau pritarė sirgalių skanduotei. Tuomet rungtynių baigtis dar nebuvo aiški, tačiau strategas išsiskyrė olimpine ramybe.

Nuaidėjus finalinei sirenai, kuri skelbė, kad sūduviečiai pirmą kartą klubo istorijoje tapo NKL čempionais, Kiltinavičių apėmė emocijos. Laimingas strategas puolė savo auklėtiniams ant rankų ir pradėjo mėgautis aukščiausiu savo karjeros pasiekimu.

„Po tokių rungtynių tikrai nesinori lįsti į detales. Žaisti buvo beprotiškai sunku, buvo labai daug sudėtingų akimirkų. Bet charakteris sudėtingu metu visada buvo – vienu metu vienas, kitu – kitas.

Vienybė ir charakteris išdavė visų metų darbą, visus vargus, kuriuos kiekvienas žaidėjas išgyveno individualiai ir kaip komanda. Tam, kad komanda taip vieningai atrodytų, reikia įveikti daug vargų ir kiekvienam nugalėti save“, – sakė strategas.

Laimingas Kiltinavičius išskyrė ir naudingiausiu finalo ketverto žaidėju tapusį Donatą Sabeckį. Kaunietis finalinėse rungtynėse pelnė 18 taškų ir surinko 26 naudingumo balus.

„Antroje pusėje matėme Donatą Sabeckį, koks jis yra, koks jis gali ir turėtų būti ateityje. Tai buvo jo sezonas. Donatas daug labai daug patobulėjo. Aš esu be galo dėl jo laimingas. Kai jis atsiėmė naudingiausio žaidėjo prizą, mačiau jo akyse begalinę laimę. Jūs neįsivaizduojate, koks aš buvau laimingas dėl jo“, – savo auklėtinio sėkme džiaugėsi Kiltinavičius.

Tuo metu pralaimėjusiųjų komandos strategas Tomas Masiulis tikino, jog sūduviečiai darė pernelyg mažai klaidų, norint kovoti dėl pergalės. Visgi kaunietis džiaugėsi auklėtinių kovingumu.

„Mums trūko smulkių dalykų ir blogo varžovų žaidimo. Serija su „Mažeikiais“ parodė, kad turime charakterį. Didžiuojuosi savo auklėtinių kovingumu. Atsilikinėdami dviženkliu skirtumu sugebėjome grįžti į rungtynes ir turėjome net kelis mažus šansus siekti pergalės.

Vertinu taip, kad demonstravome tikrai gerą ir atakuojantį krepšinį, kuris buvo gražus žiūrovų akims. Viskas gerai, džiaugiamės ir dirbsime toliau“, – sakė Masiulis.

Vienas pagrindinių pergalės kalvių Dovis Bičkauskis po auksu nusidažiusio savaitgalio kalbėjo, kad Marijampolės ekipos pergalę lėmė ramybė ir patirtis.

O pagrindo sutrikti ketvirtajame kėlinyje tikrai buvo. Martynas Varnas likus 2 minutėms sumetė du baudų metimus ir sumenkino skirtumą iki keturių taškų (76:80).

Nuotr.: D.Lukštos „Mūsų komandoje gal net nebuvo tokio pasimetimo. Net neprisimenu, man atrodo, kad treneris tada paprašė minutės pertraukėlės. Mus buvo apėmusios emocijos, bet treneris nuramino visą komandą. Buvome susitarę gintis zonine gynyba, kol tai darėme, viskas buvo gerai.

Po pertraukėlės viskas buvo gerai. Šaltas protas nugalėjo. Mes turime tokių žaidėjų kaip Aurimas Kieža, Marius Valukonis ar Gintautas Matulis. Jie tikrai atneša nesuvokiamą kiekį patirties ir geros kokybės žaidime“, – sakė šviežiai iškeptas NKL čempionas.

Būtent apie čempiono statusą finale 14 taškų pelnęs ir 6 rezultatyvius perdavimus atlikęs Bičkauskis ir kalbėjo.

„Nesu laimėjęs kažko daugiau. Džiaugiuosi, nes dabar galiu vadintis NKL čempionu. Mano trumpoje karjeroje kol kas tai yra geriausias pasiekimas. Tikiuosi ji tęsis ilgai“, – vylėsi gynėjas.

Tad kaip atrodys artimiausios naujojo čempiono savaitės?

„Tikslas – gerai atšvęsti (juokiasi). Kalbant rimtai, dabar noriu tik gerai pailsėti. Maždaug savaitę. Na, gal vis tik dvi“, – geros nuotaikos neslėpė gynėjas.