REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nigerijos valdžios derybos su profsąjungomis dėl visuotinio streiko nutraukimo pasibaigė be rezultatų. Beje, šalys ketina sugrįžti prie derybų stalo, todėl, Nigerijos profsąjungų grasinimas sustabdyti naftos ir dujų gavybą atidedamas neapibrėžtam laikui.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip jau pranešta, naftininkų profsąjunga PENGASSAN paskelbė nuo sausio 15 d. stabdysianti naftos ir dujų gavybą, taip solidarizuodamasi su streikuojančiais kolegomis. Žengti šį žingsnį, kuris Nigerijai kainuotų milijardus dolerių, profsąjunga pažadėjo tuo atveju, jeigu valdžia negrąžins subsidijų benzinui. Gavybos pristabdymas sukeltų ilgalaikę prastovą - jai iš naujo pradėti gali prireikti nuo šešių mėnesių iki metų.

REKLAMA

Visuotinis streikas Nigerijoje kilo po to, kai 2012 m. sausio 1 d. buvo atšauktos subsidijos šviesiųjų naftos produktų importui.

Nigerija yra stambiausia naftos gavybos valstybė Afrikoje, šalyje per parą išgaunama 2 mln. barelių žaliavos. Tačiau Nigerijoje beveik neplėtojama naftos perdirbimo pramonė, degalai perkami užsienyje. Atšaukus subsidijas smarkiai pašoko benzino, vėliau ir kitų, tarp jų ir būtiniausių, produktų kainos.

REKLAMA
REKLAMA

Nigerijos teismas uždraudė organizuoti streiką, tačiau profsąjungų atstovai neatsisakė savo ketinimų.

Nigerijos prezidentas Goodluckas Jonathanas sausio 13 d. buvo priverstas pradėti derybas dėl subsidijų su vienos stambiausių šalies profsąjungos - Nigerijos darbo kongreso vadovybe.

Nigerija eksportuoja per 2 mln. barelių naftos per parą ir yra pagrindinė naftos tiekėja Jungtinėms Valstijoms ir Europai. Tuo atveju, jei šioje šalyje būtų nutraukta gavyba, ekspertai prognozuoja staigų pasaulinių naftos kainų šuolį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų