Klaipėdos “Neptūno” krepšininkai Europos taurės turnyro rungtynėse pagaliau peržengė varžovų aikštelės barjerą – Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Rusijoje rezultatu 82:78 (13:17, 20:21, 18:25, 31:15) nukovė iki tol buvusius vienus iš F grupės lyderių Ainaro Bagatskio treniruojamus Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ atstovus. Tai jau antroji ir itin svarbi klaipėdiečių pergalė Europos taurės turnyre.

Klaipėdiečių pergalę lėmė fantastiškai sužaistas ketvirtasis kėlinys – 31:15. Neptūniečiai trečiajame kėlinyje vienu metu atsiliko 15 taškų skirtumu (43:58), tačiau nesutriko, kilo į lemiamą šturmą, atidavė visas jėgas, tiesiog pademonstravo kovingumo pavyzdį ir tai davė saldžių vaisių – ketvirtojo kėlinio pradžioje sužaista įspūdinga atkarpa 16:0 leido perimti iniciatyvą į savo rankas.

Ketvirtąjį kėlinį klaipėdiečiai pradėjo Mindaugo Girdžiūno sėkmingu reidu, netrukus dvi tolimas bombas paleido Travisas Baderis, sėkmingai atakavo Arnas Butkevičius ir du baudos metimus pataikė M.Girdžiūnas. Klaipėdiečiai įgijo pasitikėjo savo jėgomis ir dvikovos pabaigoje sužaidė šaltakraujiškiau – iki dvikovos pabaigos likus 15 sekundžių, A. Butkevičius baudų metimais išvedė neptūniečiusį priekį - 78:77, o pergalę „Neptūnui“ įtvirtino šaltus nervus pademonstravęs Arvydas Šikšnius, kuriam rankos prie baudų metimo linijos nesuvirpėjo – 82:78.

„Nižnij Novgorod“ - "Neptūnas" - 78:82 (17:13, 21:20, 25:18, 15:31)

„Nižnij Novgorod“: R.Mahalbašičius - 24 (10/11 dvit., 7 atk. kam.), V.Ruddas - 18 (4/6 trit.), J.Baburinas - 11.

„Neptūnas“: A.Butkevičius (9/10 baud.) ir D.Ewingas - po 12, M.Mažeika - 10, M.Girdžiūnas 9, S.Galdikas (5 kl.) ir D.Zavackas (6 atk. kam.) - po 8.

Dainius Adomaitis („Neptūno“ vyr. treneris): „Pirmiausia džiaugiamės pergale išvykoje, kur tai padaryti būna kur kas sunkiau nei namuose. Malonu, kad pavyko įveikti svečių arenos barjerą. Dvigubas džiaugsmas tas, kad įveikėme labai pajėgią „Nižnij Novgorod“ komandą. Juk pastaroji ekipa prieš kelias dienas savo aikštėje nugalėjo ne bet ką, o turtingiausius Europos klubus - Maskvos CSKA ir “Khimki”. Tai daug ką pasako apie „Nižnij Novgorod“ komandos pajėgumą. Mums nuo to pergalė dvigubai saldesnė. Kalbant apie rungtynes, iš pradžių labai saugojomės varžovų snaiperių, tad dengėme juos prie tritaškio linijos, tačiau leidome siautėti po mūsų krepšiu. Džiugu, kad ketvirtajame kėlinyje pavyko atrasti žaidėjus, kurie labiausiai tiko šios dienos planui – apsigynėme ir greitomis atakomis bei puikiu puolimu vis dažniau baudėme varžovus. Sužaidėme puikią atkarpą 16:0 ir perėmėme iniciatyvą į savo rankas. Džiaugiuosi vyrų kovingumu ir pergale.“

Įdomu pastebėti, kad iki tol “Nižnij Novgorod” krepšininkai šį sezoną namuose dar nebuvo pralaimėję nė vienerių Europos taurės ir VTB Pieningosios lygos varžybų. Klaipėdiečiai įrodė, kad yra tikri kovotojai ir gerokai turtingesnius „Nižnij Novgorod“ krepšininkus jų pačių aikštelėje nuleido ant žemės. Šį „Neptūno“ pergalingą žygį per TV ekranus galėjo matyti ne tik Lietuvos ir Rusijos, bet ir visos Europos krepšinio sirgaliai - rungtynes tiesiogiai transliavo “Eurosport 2” kanalas.

„Neptūnas“ Europos taurės varžybose išvykoje pergalę iškovojo pirmą kartą per pastaruosius dvejus metus. Paskutinį kartą „Neptūnas“ tarptautiniame turnyre svečiuose buvo nugalėjęs Stambulo „Bešiktaš“ (Turkiją) ekipą. Tai buvo 2013 metų lapkričio 27-ąją, kai tuometinio trenerio Kazio Maksvyčio auklėtiniai šventė pergalę 9 taškų skirtumu – 83:74.