Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai debiutinėse VTB Vieningosios lygos rungtynėse parodė, kad jie nesiruošia būti lygos autsaideriai. Klaipėdiečiai namuose po labai įnirtingos kovos 72:83 (13:24, 23:22, 14:13, 22:24) nusileido Maskvos CSKA klubui ir patyrė pirmąją nesėkmę.

Startiniai komandų penketai:

„Neptūnas“: Rashaunas Broadusas, Martynas Mažeika, Deividas Gailius, Laurynas Mikalauskas ir Vytautas Šarakauskas.

CSKA: Milošas Teodosičius, Drew Nicholas, Sonny Weemsas, Viktoras Chriapa ir Nenadas Krstičius.

Aikštės šeimininkai drąsiai pradėjo rungtynes ir pirmas 5 minutes rungtyniavo kaip lygus su lygiu (11:10). Tačiau per antrąją ketvirčio pusę klaipėdiečiams pavyko sukrapštyti vos 2 taškus, tuo tarpu CSKA įmetė 14 ir įgijo dviženklį pranašumą 24:13.

Antrojo ketvirčio pradžioje 8 Mariaus Runkausko taškai sumažino „Neptūno“ deficitą iki vienženklio (23:29). Sėkmingo uostamiesčio klubo žaidimo nesustabdė net Etorre Messinos paprašyta minutės pertraukėlė - klaipėdiečiai sėkmingai mažino atsilikimą, kuris po L.Mikalausko metimo buvo vos 2 taškai (34:36).

Ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidęs Maskvos klubas susigrąžino dviženklę persvarą -46:36.

Po didžiosios pertraukos „Neptūnui“ niekaip nesisekė stabdyti N.Krstičiaus, kuriam pelnius 6 taškus CSKA pranašumas išaugo iki 15 taškų (55:40). Tačiau po Kazio Maksvyčio surengtos minutės pertraukėlės klaipėdiečiai surengė sėkmingą atkarpą 10:4 ir sužaidus 3 kėlinius turėjo 9 taškų deficitą - 50:59.

Paskutinį ketvirtį įsidrąsinę aišktės šeimininkai pradėjo spurtu 10:4 ir aptirpdė atsilikimą iki 3 taškų (60:63). Pakiliai rungtyniavęs klaipėdiečiai vedė iš kantrybės net geriausius Europos krepšininkus - nesportine pražanga prieš Evaldą Dainį buvo nubaustas Milošas Teodosičius.

Jam pataikius vieną baudos metimą, tritaškį pridėjo M.Runkauskas ir komandas skyrė vos 1 taškas (68:69). Per likusias 5 minutes CSKA įrodė savo pranašumą - daugkartiniai Rusijos ir Eurolygos čempionai laimėjo atkarpą 14:3 ir iškovojo nelengvą pergalę - 83:72.