REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį prie šiaurinio molo rastas prieš kelias savaites nuskendusio septyniolikmečio žvejo Valdo Strakšo kūnas dar kartą priminė, kad bebaimiai žūklautojai, nepaisydami elementarių saugumo taisyklių, nesiliauja rizikuoti savo gyvybėmis.

REKLAMA
REKLAMA

Nors yra ir įstatymai, ir taisyklės, ir baudos, turinčios užkirsti kelią panašioms nelaimėms, tokie įvykiai kasmet kartojasi.

REKLAMA

Todėl Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija jau yra paruošusi projektą, pagal kurį šiaurinis molas bus aptvertas ir ant jo naujosios dalies patekti žmonėms bus nebeįmanoma. Projektas turėtų būti įgyvendintas jau po 3 mėnesių.

Skenduolis atpažintas

Jau pranešėme, jog trečiadienio pavakarę vandenyje prie šiaurinio molo buvo pastebėtas skenduolis. Jis buvo įstrigęs tarp bangolaužio akmenų. Apie tai Klaipėdos VPK budėtojui pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės darbuotojai.

REKLAMA
REKLAMA

Į vietą atvykusiems ugniagesių gelbėtojų bei kriminalinės policijos pareigūnams gana ilgai teko traukti kūną iš po akmenų.

Vakar buvo nustatyta, kad rastas kovo 2 dieną nuskendusio septyniolikmečio Valdo Strakšo kūnas. Ekspertai ant skenduolio kūno aptiko daug sumušimo žymių. Manoma, kad jos atsirado nuo smūgių į molo akmenis.

Delsė pranešti

Kovo 8 dieną į uostamiesčio policijos pareigūnus kreipėsi klaipėdietė Regina Strakšienė ir pranešė, kad dar kovo 2 dieną iš namų prie jūros, ant šiaurinio molo, žvejoti išėjo ir negrįžo jos septyniolikmetis sūnus Valdas Strakšas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji tuomet pasakojo, kad lemtingąją kovo 2-ąją jos sūnus kartu su trisdešimtmečiu Viktoru Olchovu žvejojo ant pusiau nuskendusio laivo, esančio prie šiaurinio molo.

Baigę žvejybą, grįždami lynu nuo laivo molo link, abu žvejai paslydo ir įkrito į vandenį. Viktorui iš vandens išlipti pavyko, o Valdą vandens srovė nunešė į jūrą.

Pareigūnus nustebino, jog apie nelaimę buvo pranešta tik praėjus 6 dienoms.

Perspėjimų neužtenka

Nors žvejyba nuo molų yra uosto režimo taisyklių pažeidimas, tokių pažeidėjų nemažėja.

Bebaimių žvejų nesustabdo nei prieš keletą metų tiek prie pietinio, tiek prie šiaurinio molų atsiradę stendai, perspėjantys, kad vaikščioti molais pavojinga, žvejoti ir maudytis uosto akvatorijoje draudžiama.

REKLAMA

Juos savo iniciatyva pastačiusi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija dėl to tuomet susilaukė didelio visuomenės pasipriešinimo, buvo kaltinama, jog nori sugrąžinti sovietmečio laikus ir viską uždrausti.

Aptvers šiaurinį molą

Nepaisant žvejų reikalavimų neriboti jų laisvės ir nesirūpinti jų gyvybėmis, maždaug po 3 mėnesių šiaurinis molas bus aptvertas.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos direktorius bendriesiems reikalams Algirdas Dulkė vakar sakė, kad jau yra paruoštas šio molo aptvėrimo projektas, kuriam dabar rengiamas konstruktyvinės ekspertizės aktas.

REKLAMA

"Šis aktas turėtų būti baigtas po 10 dienų, tuomet skelbsime konkursą statybos rangovui parinkti, ir bus pradėtos statybos", - sakė A. Dulkė.

Pagal projektą, planuojama nuo senosios molo dalies padaryti atitvarą, kurį perlipti bus neįmanoma.

Pasak A. Dulkės, toks sprendimas buvo priimtas konsultuojantis su Savivaldybės atstovais bei kontroliuojančiomis tarnybomis, siekiant išsaugoti žvejų gyvybes. Vien Šiaurinio molo aptvėrimo darbai kainuos apie 200 tūkst. litų. Vėliau, jei projektas pateisins lūkesčius, tas pats bus padaryta ir pietiniame mole.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Beje, dalį pietinio molo aptvėrimo darbų planuojama atlikti jau šiemet.

Iškels paskendusį laivą

"Be to, šiemet baigsime valyti akvatoriją ir iškelsime likusias nuskendusių laivų liekanas. O prie šiaurinio molo esantį paskendusį laivą, ant kurio ir laipioja žvejai, supjaustysime ir pašalinsime kitąmet", - žadėjo A. Dulkė.

Jis akcentavo tai, kad visi šie veiksmai - tik dar viena apeliacija į žmonių savimonę.

"Kituose Europos uostuose, net esančiuose miesto centre, nėra tekę matyti jokių tvorų. Tiesiog ten žmonėms net nekyla tokių minčių. Nežinau, ar mūsiškius sustabdytų ir didžiulės baudos. Ką tu paimsi iš to vargšo žvejo, kuris ir eina žvejoti dažniausiai tik dėl to, kad neturi pinigų", - svarstė A. Dulkė.

REKLAMA

Trūksta policininkų

Klaipėdos jūrų uosto policijos komisaras Egidijus Merkevičius teigia, jog norint šią problemą lengvai išspręsti, tereikia vieno dalyko - visiems laikytis įstatymų.

Pasak jo, uosto policininkai galėtų patruliuoti, tačiau Jūrų uosto policija neturi tiek žmonių. Anksčiau policininkai patruliuodavo, ir ant molo, pasak komisaro, tikrai būdavo mažiau ar visai nebūdavo žvejų.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto naudojimo taisyklių 35 punktas teigia, kad uosto akvatorijoje žvejoti ir maudytis draudžiama.

REKLAMA

Administracinių teisės pažeidimų kodekso 143 str. šis draudimas taip pat yra. Šio kodekso 117 str. už uosto taisyklių pažeidimus numato baudas nuo 30 iki 200 Lt.

Nuskendo berniukas ir jo gelbėtojas

V. Strakšo žūtis prie molo - toli gražu ne vienintelė. Paskutinė skaudi nelaimė čia įvyko praėjusių metų gegužės 12 dieną.

Tuomet prie šiaurinio molo nuskendo 8 metų broliuką Valerijų bandęs gelbėti paauglys Andrejus ir vaikams norėjęs padėti 33 metų melnragiškis Egidijus Poškus.

Valerijų išgelbėjo klaipėdietis naktinio klubo barmenas Mindaugas Vaitelė. Dar vienam žvejui, šokusiam į vandenį, prireikė medikų pagalbos.

Edita Užkuraitė

“Vakarų ekspresas” (http://www.vakaru-ekspresas.lt)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų