Sekmadienį Kauno „Žalgiris“ (8/20) rungtynėmis namuose baigė 2021–2022 metų Eurolygos sezoną. Kauno klubas, palaikomas gausiai susirinkusių sirgalių, po pratęsimo 103:98 (23:14, 22:18, 15:35, 28:21, 15:10) palaužė Belgrado „Crvena Zvezda“ (11/16) krepšininkus.

Tai buvo paskutinės „Žalgirio“ kapitono Pauliaus Jankūno karjeros rungtynės Eurolygoje.

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo solidžiai, kuris penktąją pirmojo kėlinio minutę pirmavo 11-2. Tada aikštėje pirmą kartą pasirodė P.Jankūnas ir sirgaliai jį pasitiko gausiais plojimais. Į duobę „Žalgiris“ krito trečiajame ketvirtyje, kuomet leido varžovams pelnyti net aštuonis tritaškius, o šie per kėlinį surinko net 35 taškus.

Visą ketvirtąjį kėlinį kauniečiai buvo besivejančių rolėje, o šias rungtynes įšgelbėjo neįtikėtiną tolimą metimą pataikęs amerikietis Tyleris Cavanaugh ir taip išplėšęs pratęsimą.

Paskutinei savo atakai „Žalgiris“ turėjo septynias sekundes. Aikštę persivaręs Lukas Lekavičius padavė kamuolį T. Cavanaugh, kuris pašokdino du varžovus iš eilės ir su sirena smeigė tritaškį, taip ant kojų pakeldamas visą „Žalgirio“ areną.

Pratęsime „Žalgirio“ ekipos puolimas atsigavo, o vienas svarbiausių veiksnių jame buvo ir sėkmingas P. Jankūno žaidimas.

Komandos kapitonas sužaidė rezultatyviausias šio sezono savo rungtynes – Eurolygos legenda per 16 minučių pelnė 13 taškų (1/4 dvit., 2/3 trit., 5/6 baud.), atkovojo 7 kamuolius, išprovokavo 3 pražangas, sykį pažeidė taisykles ir surinko 17 naudingumo balų.]

Po rungtynių „Žalgirio“ tryliktąjį numerį, savo gimtojo miesto klubui atidavusį 18-ą profesionalaus krepšininko karjeros metų, sveikino visa arena. 37-erių krašto puolėjas taip pat žiniasklaidai patvirtino, kad tai buvo paskutinis jo sezonas vilkint krepšininko marškinėlius.

Įspūdingą T. Cavanaugh tritaškį žiūrėkite straipsnio viršuje.