REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar žinojote, kad jei tiksliai nesilaikysite ant prezervatyvų pakuočių nurodytų instrukcijų, ši apsaugos priemonė nebus tokia efektyvi? Prezervatyvai yra turbūt geriausia priemonė, norint apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo ir bjaurių infekcijų.

Ar žinojote, kad jei tiksliai nesilaikysite ant prezervatyvų pakuočių nurodytų instrukcijų, ši apsaugos priemonė nebus tokia efektyvi? Prezervatyvai yra turbūt geriausia priemonė, norint apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo ir bjaurių infekcijų.

REKLAMA

Bet aistros įkarštyje tikrai gali pasitaikyti keletas prezervatyvų naudojimo klaidų, rašoma thesun.co.uk.

Nors daugelis vaikinų gerai žino, kaip naudotis prezervatyvais, ne visi atsimena, kad būtina laikytis konkrečių instrukcijų, antraip jie nebus tokie efektyvūs. Klaidos gali būti visai paprastos – pavyzdžiui, prezervatyvą galima netyčia užsidėti ne ta puse arba netyčia įsigyti netinkamą jų dydį. Atrodo, paprasta, bet tokių klaidų keliamos rizikos geriau nenuvertinti.

Natika Halil, lytinės sveikatos organizacijos „FPA“ vadovė, gerai žino, kokių klaidų žmonėms dažniausiai pasitaiko.

REKLAMA
REKLAMA

„Jei prezervatyvus naudojate pagal visas ant pakuotės nurodytas instrukcijas, jie bus 98 procentais efektyvūs – tai reiškia, kad pastos tik 2 moterys iš šimto“, – aiškina Natika, – „bet jei prezervatyvą naudosite ne pagal instrukcija, jo efektyvumas bus daug žemesnis.“

REKLAMA

Štai keletas dažniausių vyrų daromų klaidų,

1. Prezervatyvą užsimauna išvirkščiai

Kartais nelengva pamatyti, kuria puse reikia išvynioti prezervatyvą. Gali pasitaikyti, kad aistros įkarštyje jį užsimovėte išvirkščiai, tai pastebėjote, bet nenorėjote gadinti akimirkos, todėl tiesiog palikote jį kaip yra.

Tai – prasta mintis. Prezervatyvas yra pagamintas taip, kad jį būtų galima išvynioti tik viena puse – kitaip jis tinkamai nepriglus prie odos. Tai reiškia, kad jis gali nuslysti tada, kai to mažiausiai reikia.

Natika sako: „Tai panašu į kontaktinį lęšį – net jei kelias minutes ir matysite jį įsidėję išvirkščiai, po to vis tiek reikės jį išsiimti.“

REKLAMA
REKLAMA

2. Prezervatyvą išvyniojate prieš užmaudami jį ant varpos

Jei prezervatyvą išvyniojate dar prieš užmaudami jį ant varpos, viskas aplink gali pasidaryti labai lipnu. Guma taip išsitemps, todėl prezervatyvas nebus gerai prigludęs. Taip pat dėl tokio užmovimo jis gali praplyšti ir vėlgi, lytinio akto metu jis gali ir nuslysti.

„Prezervatyvai pagaminti taip, kad juos ant varpos reikėtų užvynioti“, – sako Natika, – „jei nesilaikote instrukcijų, rizikuojate nepageidaujamu nėštumu arba lytiniu keliu plintančia liga.“

3. Perkate netinkamą dydį

Turbūt tai jau žinote, bet vyrai dažnai mėgsta pervertinti savo varpos dydį. Tai kelia pasitikėjimą savimi, bet jei nusipirksite per didelius prezervatyvus, pasekmės bus dar didesnės. Kaip jau ir minėjome, prezervatyvas tinkamai nepriglus prie odos ir lytinio akto metu gali tiesiog nuslysti. Jei taip nutiktų, prezervatyvas būtų visiškai neefektyvus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4. Prezervatyvus naudojate pasibaigus jų galiojimo laikui

Galiojimo data ant pakuotės nurodyta ne šiaip sau. Prezervatyvai yra gamintojų išbandomi moksliniais metodais būtent tam, kad žinotume, kiek laiko jie galės dirbti savo darbą. Galiojimo data ant pakuotės nėra tik apytikrė nuoroda – tai reali data, po kurios prezervatyvas tiesiog nebebus efektyvus.

Natika sako: „Kaip ir su visais kitais produktais, pasibaigus jų galiojimo laikui juos būtina išmesti. Po nurodytos datos jie tiesiog bus nebeveiksmingi.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų