0

K.Duranto vedama „Thunder“ superfinalą pradėjo pergale (Scanpix nuotr.)Ankstų trečiadienio rytą Lietuvos laiku prasidėjo Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) finalo serija. Pirmose rungtynėse Oklahomos „Thunder“ krepšininkai namuose rezultatu 105:94 (22:29, 25:25, 27:19, 31:21) įveikė Majamio „Heat“ desantą.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai, kurie iškart išsiveržė į priekį (10:2). Kevinas Durantas pataikė du tritaškius iš eilės, tačiau “Heat„ žaidėjai atsakė taiklių metimų serija (20:10). Majamio ekipos lyderiams sėkmingai talkino Mario Chalmersas ir be klaidų atakavęs Shane'as Battier – tai leido “Heat“ užbaigti pirmąjį ketvirtį pirmaujant 29:20.

Situacija nesikeitė antrame kėlinuke – “Thunder" ieškojo savo žaidimo, mažino skirtumą iki vienženklio, tačiau čia pat sulaukdavo varžovų atsakymo. Po LeBrono Jameso dėjimo komandas skyrė 13 taškų (37:24), tačiau Serge'as Ibaka ir Derekas Fisheris vėl sumažino deficitą – 30:39. Iki paskutinės ketvirčio minutės skirtumas svyravo nuo 8 iki 11 taškų, tačiau Russellas Westbrookas paskutinėmis akimirkomis pataikė dvitaškį ir komandas skyrė septyni taškai – 54:47.

Po didžiosios pertraukos “Thunder„ iškart perėmė iniciatyvą ir ėmė vytis varžovus iš Majamio. “Heat“ lyderiai dar kurį laiką įstengė išlaikyti pranašumą, tačiau Oklahomos ekipa artėjo taškas po taško – po Thabo Sefoloshos baudos metimų svečiai pirmavo jau tik minimaliu skirtumu (58:57). Dar po minutės šveicaras rezultatą išlygino, tačiau persverti jį pavyko tik paskutinėmis ketvirčio akimirkomis – R.Westbrookas pataikė dvitaškį su varžovų pražanga (74:73).

Paskutiniame kėlinuke sąlygas diktavo jau šeimininkai. K.Durantas ir Th.Sefolosha padidino skirtumą iki penkių taškų – 78:73. “Heat„ kelis kartus pavyko priartėti, tačiau “Thunder“ žaidėjai jautėsi užtikrintai – K.Durantas pelnė septynis taškus iš eilės ir komandas skyrė jau aštuoni taškai (91:83). L.Jamesui pavyko sušvelninti skirtumą iki penkių, tačiau kitoje atakoje Chrisas Boshas prametė iš toli ir palaidojo svečių viltis kovoti dėl pergalės, kurią šventė “Thunder" rezultatu 105:94.

“Thunder": Kevinas Durantas 36, Russellas Westbrookas 27 (11 rez. perd), Serge'as Ibaka 10, Thabo Sefolosha 9, Nickas Collisonas 8 (10 atk. kam).

“Heat": LeBronas Jamesas 30 (9 atk. kam.), Dwyane'as Wade'as 19 (8 rez. perd.), Shane'as Battier 17, Mario Chalmersas 12, Chrisas Boshas 10.

Reguliariajame sezone „Heat“ ekipa iškovojo 46 pergales ir patyrė 20 pralaimėjimų, tuo tarpu „Thunder“ sąskaitoje - 47 pergalės bei 19 nesėkmių.

Oklahomos ekipa į finišo tiesiąją žengia Vakarų konferencijos finale perkopusi San Antonijaus „Spurs“ barjerą, o „Heat“ triumfavo Rytuose nugalėdami Bostono „Celtics“ klubą.