REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei į antrąjį rinkimų turą iškopusiam kandidatui Gitanui Nausėdai pavyktų laimėti prezidento rinkimus, jis neskubėtų Sauliui Skverneliui ieškoti pamainos premjero poste.

Jei į antrąjį rinkimų turą iškopusiam kandidatui Gitanui Nausėdai pavyktų laimėti prezidento rinkimus, jis neskubėtų Sauliui Skverneliui ieškoti pamainos premjero poste.

REKLAMA

Po dviejų savaičių prezidento rinkimų antrajame ture varžysis Seimo narė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas Gitanas Nausėda.

Suskaičiavus visų šalies apylinkių rezultatus, 2647 balsais pirmauja I. Šimonytė. Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų iškelta I. Šimonytė surinko 31,13 proc. balsų. Už nepriklausomą kandidatą G. Nausėdą balsavo 30,95 proc. rinkėjų.

„Rūmų kėdžių perstumdymas“

Vertindamas sekmadienio rinkimų rezultatus, G. Nausėda džiaugėsi, kad jie puikūs, o palaikymą jam išsakė 46 iš 60 Lietuvos savivaldybių.

„Tai yra ženklas, bylojantis, kad galima tikrai vadinti save kandidatais, kurie surinko labai platų palaikymą balsų. Ir su šita puikia nuotaika einame į antrąjį rinkimų turą, nes manome, kad Lietuvos žmonių pasitikėjimas įpareigoja mus siekto to, ko iš mūsų tiksi“, – BNS organizuojamoje spaudos konferencijoje kalbėjo G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdamas apie premjero Sauliaus Skvernelio ateitį Vyriausybėje, G. Nausėda pažymėjo, kad S. Skvernelį 2016 metais per Seimo rinkimus išrinko Lietuva, o rinkėjų pasitikėjimas – jam svarbus.

REKLAMA

„Nenorėčiau, kad prasidėtų rūmų kėdžių perstumdymai, kuomet kitų partijų kandidatai matytų save premjero kėdėje. <...> Manau, kad S. Skverneliui pačiam reikia laiko apmąstyti šitą rezultatą, ateities planus. Norėtųsi pasišnekėti su juo, kaip jis vertina susiklosčiusią situaciją ir kokie yra jo planai“, – sakė G. Nausėda.

Paklaustas, kokią valdančiosios koalicijos ateitį mato, G. Nausėda aptarė kelis scenarijus.

„Galima kita valdančioji koalicija, kita valdančioji dauguma, mažumos vyriausybė, technokratinė vyriausybė. Kaip matote, profesionalų vyriausybė vis tiek funkcionavo pakankamai ilgą laiką. Kuomet lieka nedaug laiko iki kitų Seimo rinkimų, ir tokia alternatyva yra įmanoma taip pat“, – svarstė G. Nausėda.  

REKLAMA
REKLAMA

S. Skvernelis – trečias

Į antrąjį rinkimų turą nepatekęs premjeras S. Skvernelis nurungė konkurentus trijų rajonų savivaldybėse – Akmenės, Kelmės ir Širvintų.

Dar trijose savivaldybėse – Šalčininkų, Vilniaus rajono ir Visagino – pirmauja Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis, tačiau pagal visų apylinkių duomenis jis liko šeštoje vietoje, surinkęs 4 proc. balsų.

Ketvirtas pirmajame prezidento rinkimų ture liko opozicinių socialdemokratų iškeltas eurokomisaras Vytenis Andriukaitis. Jis surinko 4,79 proc. balsų. Nežymiai nuo jo atsiliko penktoje vietoje likęs filosofas Arvydas Juozaitis – jį palaikė 4,69 proc. rinkėjų.

Parlamentaras Mindaugas Puidokas sulaukė 2,58 proc. balsų, Seimo narys, Lietuvos centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis – 0,79 proc., europarlamentaras Valentinas Mazuronis – 0,65 proc. paramos.

Antrasis rinkimų turas vyks kartu su rinkimais į Europos Parlamentą gegužės 26 dieną. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų