REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neringa Venckienė policijai apskundė savo gerbėją. Jis socialiniame tinklalapyje „Facebook“ atidarė ir administruoja jos vardu pavadintą grupę.

REKLAMA
REKLAMA

N. Venckienės vardu pavadinta grupė turi 2757 gerbėjus, rašo lrytas.lt

Teigiama, kad paskyroje yra daug informacijos apie Garliavos tragediją, reiškiama atvira simpatija N. Venckienei, puolama L. Stankūnaitė.

REKLAMA

N. Venckienė teigia, kad ji nėra prisijungusi prie šio socialinio tinklalapio ir neturi ten paskyros.

Pareigūnai neigia, kad šiuo klausimu į juos kreipėsi N. Venckienė.

Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso 2.20 straipsnyje yra nustatyta, kad kiekvienas fizinis asmuo turi teisę į vardą. Neleidžiama įgyti teisių ir pareigų prisidengiant kito asmens vardu.

Teigiama, kad fizinis asmuo, kurio teisė į vardą yra pažeista dėl to, kad kitas asmuo neteisėtai veikia jo vardu ar kitokiu būdų neteisėtai pasisavina svetimą vardą, ar kliudo juo naudotis, turi teisę kreiptis į teismą ir reikalauti, kad teismas įpareigotų kaltą asmenį nutraukti tokius veiksmus bei atlyginti tokiais neteisėtais veiksmais padarytą turtinę ir neturtinę žalą.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš keletą metų vienas verslininkas, vardu Jonas Jonaitis, taip pat kreipėsi dėl neteisėto jo vardo ir pavardės naudojimo.

Žmogaus vardas ir pavardė būdavo naudojama viešai, taip pat ir oficialiai.

Politologas L. Bielinis teigė, kad tokie atvejai, kai kažkas naudojasi kito vardu viešoje erdvėje, nėra nauji. „Gali būti, kad tokiais atvejais veikia politiniai oponentai, kurie siekia diskredituoti politiką. Nesąžiningos viešųjų ryšių akcijos, įvairios manipuliacijos viešojoje erdvėje yra dažnas reiškinys. Kita vertus, galimai būna ir tokių atvejų, kada pats asmuo siekia atsiroboti nuo ankstesnių pasisakymų ar buvusių bičiulių, todėl ir skelbia apie neteisėtą vardo pasisąvinimą“, - teigė jis.

Politologo įsitikinumi, užkirsti kelią tokiems dalykams yra trys būdai. „Manau, kad VRK turėtų atidžiau žiūrėti į tokius atvejus. Taip pat būti stiprinti teisinę bazę, kad asmens tapatybė nebūtų taip paprastai pasisąvinama. Be to, patys žmonės turi atsirinkti, kas yra tiesa“, - teigė L. Bielinis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų