0

34-ojo Dakaro ralio septintajame etape Čilėje motociklų klasėje šeštadienį vienintelis Lietuvos atstovas Gintautas Igaris („Yamaha“) užėmė 100-ąją vietą.

Pergalę iškovojo nugalėtojo titulą ginantis ispanas Markas Koma (Marc Coma, KTM). Jis 419 km greičio ruožą įveikė per 3 val. 51 min. 35 sek.

G. Igaris nugalėtojui pralaimėjo 2 val. 34 min. 34 sek.

Lyderiu išliko prancūzas Sirilas Deprė (Cyril Despres, KTM). Jis šeštadienį finišavo antras (+2.03). S. Deprė antrąją vietą bendrojoje įskaitoje užimantį M. Komą lenkia 7 min. 48 sek.

Trečiąją poziciją užima portugalas Elderis Rodrigesas (Helder Rodrigues, „Yamaha“, +49.39).

G. Igaris iš 109-osios vietos pakilo į 100-ąją (+15:10.37).

Automobilių klasėje šeštadienį greičiausias buvo nugalėtojo titulą ginantis Kataro atstovas Naseras al Atija (Nasser al-Attiyah, „Hummer“) - 3 val. 26 min. 57 sek. Antrąją vietą užėmė amerikietis Robis Gordonas (Robby Gordon, „Hummer“, +7.30), trečiąją - lyderis prancūzas Stefanas Peteranselis (Stephane Peterhansel, „Mini“, +7.53).

Prancūzijos autolenktynininkas bendrojoje įskatoje antrąją vietą užimantį lenką Kšištofą Holovčicą (Krzysztof Holowczyc, „Mini“) lenkia 11 min. 22 sek. Į trečiąją vietą pakilo R. Gordonas (+13.09).

Sunkvežimių klasėje septintąjį etapą laimėjo lyderis olandas Gerardas de Rojus (Gerard de Rooy, „Iveco“).

Lietuviško kraujo turintis Kazachstano atstovas Artūras Ardavičius („Kamaz“) bendrojoje įskaitoje užima ketvirtąją vietą (+45.15).

Keturračių motociklų klasėje šeštadienį pirmas buvo argentinietis Markas Patronelis (Marcos Patronelli, „Yamaha“). Po pergalės jis tapo varžybų lyderiu.

Ralis, kurį sudaro 14 etapų, baigsis sausio 15 dieną Limoje (Peru).