REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Epidemiologinei situacijai ir toliau prastėjant mobilieji testavimo punktai priversti plėsti savo pajėgumus – statomos papildomos palapinės, plečiamos mobiliosios komandos. Tačiau dabartinis chaosas ir eilės laukiant testų glumina Vilniaus gyventojus. Specialistai tikina, kad situaciją lemia ir pačių piliečių veiksmai.

Epidemiologinei situacijai ir toliau prastėjant mobilieji testavimo punktai priversti plėsti savo pajėgumus – statomos papildomos palapinės, plečiamos mobiliosios komandos. Tačiau dabartinis chaosas ir eilės laukiant testų glumina Vilniaus gyventojus. Specialistai tikina, kad situaciją lemia ir pačių piliečių veiksmai.

REKLAMA

Naujienų portalą tv3.lt pasiekė vilnietės Aistės (tikrasis vardas ir pavardė žinoma – aut. past.) pasakojimas. Moteris teigia, kad pakraupo pamačiusi, kokia testavimo tvarka viename iš Vilniaus mobiliųjų punktų –  Ozo gatvėje.

„Eilės mašinų (prie testavimo punkto – aut. past.) kosminės, niekas nespėja pagal savo laiką, kad spėtum turi lipti iš mašinos pats į lauką ir eit ieškoti. Nueini vienur, kur parašytas numeris, sako: ne čia. Tuomet ieškai palapinės su tuo numeriu – tokios net nėra. Visiškas balaganas, tikrintojas nusiėmęs kaukę prie veido rėkia į tą ragelį, pasiėmęs telefoną čiupinėja dokumentus rankomis“, – teigia pasipiktinusi moteris.

Kaip atrodė vaizdas antradienį vakare prie mobiliojo testavimo punkto, galite žiūrėti galerijoje:

Sieks geriau valdyti srautus

VVSB „Vilnius sveikiau“ atstovai neslepia, kad blogėjant epidemiologiniai situacijai ir nesant tokiam aktyviam vakcinavimo tempui, kokio buvo tikėtasi pasiekti, pastebima, kad Vilniaus mieste gerokai išaugo besitestuojančių asmenų PGR, greitaisiais antigenų bei serologiniais testais skaičius ir tai galėjo lemti situaciją, susiklosčiusią prie minimo mobiliojo testavimo punkto.

REKLAMA
REKLAMA

„Mobiliųjų punktų darbo apimtys nuolat didėja – stebime ženkliai išaugusį tiriamųjų skaičių. Kovo-gegužės mėnesiais fiksavome itin didelį besitiriančiųjų srautą (ištirta apie 175 500 asmenų), birželio-rugpjūčio mėnesių apimtys kiek mažėjo (ištirta apie 147 700 asmenų ), o rudenį srautas vėl smarkiai didėjo – vien per rugsėjį ištyrėme virš 86 000 asmenų. Ypač išaugęs PGR tyrimų atlikimas.

REKLAMA

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“ yra pasirengęs aktyviai reaguoti į išaugusį tiriamųjų skaičių. Jau dabar yra statoma papildoma palapinė, įrenginėjamos kitiems tyrimams atlikti skirtos vietos, keičiami ir reguliuojami automobilių atvykimo ir išvykimo maršrutai, siekiant dar geriau valdyti srautus“, – situaciją paaiškina specialistai.

Kiek anksčiau VVSB biuro direktorė Guoda Ropaitė-Beigė teigė, kad papildomų transporto spūsčių atsirado ir prasidėjus renginiams „Avia Solutions Group“ arenoje (buvusioje „Siemens“ arenoje), kur yra testavimo punktas: „Tokiomis dienomis padidėja eilės ir tyrimo laukimo laikas“, – kalbėjo ji.

REKLAMA
REKLAMA

Pastebi neigiamų tendencijų

Ekspertai pastebi ir kelias neigiamas pastarojo laikotarpio tendencijas. Viena jų – neatvykimas tirtis į mobiliuosius punktus ir registracijos neatšaukimas. Skaičiuojama, kad užsiregistruoja, tačiau neatvyksta iki 10 proc. asmenų, „o kai kuriomis dienomis pastebimas ir didesnis neatvykusiųjų skaičius“.

Vertinant paskutinių dienų informaciją, neatvykusiųjų dalis atrodo taip:

Spalio 1 d. – 374 asmenys;

Spalio 2 d. – 224 asmenys;

Spalio 3 d. – 253 asmenys;

Spalio 4 d. – 354 asmenys;

Spalio 5 d. – 359 asmenys.

Šie duomenys, pasak „Vilnius sveikiau“ atstovų rodo, kad tokia problema tikrai egzistuoja, o tam priežasčių gali būti įvairių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Su partneriais artimiausiu metu sieksime išsiaiškinti ar vis neatvykstant tiems patiems tiriamiesiems užsiregistravusių ir neatvykusių asmenų srautai nėra kuriami piktybiškai. Kilus įtarimui perduosime informaciją atitinkamoms instancijoms“, – nurodė jie.

Specialistams pastebi ir tai, kad norėdami išvengti galimų spūsčių mieste tyrimą turintys atlikti asmenys atvyksta vėlai vakare, o to pasekmė – susidariusios visų norinčiųjų atlikti tyrimą spūstys.

„Įvardindami šią problemą norime pakviesti visuomenę būti sąmoninga ir bendradarbiauti – į tyrimą atvykti numatytu laiku, o pasikeitus planams, atšaukti savo rezervaciją numeriu 1808 arba  el. pašto adresu [email protected]. Atšaukimas trunka vos kelias minutes“, – nukreipia ekspertai.

REKLAMA

Daugiau informacijos VVSB yra parengę straipsnyje: Registracija tyrimui dėl COVID-19 – ką svarbu žinoti?

COVID-19 statistika: nustatyti 2403 nauji COVID-19 atvejai, mirė 19 žmonių

Praėjusią parą nustatyti 2403 nauji COVID-19 atvejai, mirė 19 žmonių, penktadienį pranešė Statistikos departamentas.

Tarp mirusiųjų nuo COVID-19 buvo nepaskiepyta arba paskiepyta nepilnai 13 žmonių.

Praėjusią parą 2587 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyti 7625 žmonės.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1444 COVID-19 sergantys žmonės – daugiau nei pusšimčiu daugiau nei ankstesnę parą, 133 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta 15,8 tūkst. molekulinių (PGR) ir 10,5 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

REKLAMA

Ligoninės ir mirtys

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 175 žmonės – keliais daugiau nei ankstesnę parą.

77 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 1223 žmonėms.

Per pandemijos piką šių metų sausį pacientų skaičius ligoninėse buvo pasiekęs 2,6 tūkst., dėl to teko reguliariai mažinti kitų medicinos paslaugų prieinamumą.

Per praėjusią parą daugiausiai mirusiųjų fiksuota 80–89 metų amžiaus grupėje – devyni, po tris mirusiuosius priklausė 90–99, 70–79 ir 60–69 amžiaus grupėms. Vienam mirusiam žmogui buvo nuo 50 iki 59-erių metų.

Pilnai paskiepyti iš jų buvo šeši: trys 80–89 metų žmonės ir po vieną 90–99, 70–79 ir 50–59 metų grupėms priklausantį žmogų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso Lietuvoje mirė 5179 žmonės, iš jų pilnai paskiepyti buvo 148. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama beveik 10,2 tūkst. mirčių.

Vakcinacija

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta per 1 mln. 761 tūkst. žmonių, pilnai vakcinuota – apie 1 mln. 631 tūkstantį.

Sustiprinančią skiepo dozę praėjusią parą gavo 1967 žmonės, iš viso iki šiol pakartotinai paskiepyta 36,7 tūkst. žmonių. 

Lietuvoje bent vieną skiepo dozę yra gavę 63 proc. gyventojų.

Mažiausia pasiskiepijusiųjų dalis yra tarp 12–15 metų vaikų – 29 proc. Tarp vyriausių šalies gyventojų, kuriems per 80 metų, pasiskiepiję 65,5 procento.

REKLAMA

Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta per 5,1 mln. vakcinos dozių, skiepijimui sunaudota kiek daugiau nei 3,2 mln. dozių. Nepanaudota šiuo metu yra apie 1,9 mln. dozių.

Epidemiologinė situacija

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų pasiekė 887,9 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 10 procentų.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo per 347 tūkst. žmonių, iš jų tebeserga beveik 21,4 tūkstančio.

Dėl COVID-19 auga įtampa Kauno ligoninėje: dar daugiau lovų tenka atimti iš kitų ligonių

Didėjantys COVID-19 susirgimų skaičiai atsiliepia ir ligoninių lovų užimtumui. Štai viena iš didžiausių koronavirusine infekcija sergančius pacientus gydančių Kauno ligoninė praneša, kad tenka vis labiau „spausti“ paslaugas.

REKLAMA

Apie tai pasidalinusi žinute socialiniame tinkle įstaiga pranešė, kad viename iš padalinių jau nebepriima terapinių pacientų. 

„Sergamumo visuomenėje didėjimas duoda karčių vaisių ligoninėms. LSMU Kauno ligoninėje Infekcinių ligų ir didžiojoje dalyje terapinių skyrių jau užpildėme COVID-19 paskirtas lovas. Iš viso turime per 130 koronaviruso ligonių ir jų srautas nemažėja – atvežama daugiau nei išvyksta. Didžioji jų dalis neskiepyti.

Deja, ir vėl tenka priimti skausmingą sprendimą – numatyti daugiau COVID-19 lovų atimant jas iš kitų ligonių. Josvainių g. 2 (Šilainuose) priimamajame nuo ketvirtadienio jau nepriimame terapinių pacientų, kas dar labiau didina įtampą Hipodromo g. 13 ir Laisvės al. 17 esančiuose padaliniuose, nes auga sergamumas ir kitomis ligomis“, – teigiama pranešime.

Ligoninė priduria, kad Šilainių padalinyje be COVID-19 gydymo tebeteikiamos abdominalinės chirurgijos, urologijos, neurologijos srities paslaugos, tebeveikia Fizinės medicinos ir reabilitacijos II, Odos ir venerinių ligų, Vaikų ligų, Akušerijos ginekologijos skyriai, taip pat Odos ir venerinių ligų, Vaikų konsultacinė bei Konsultacinė poliklinikos.

@laima Vat būtent dėl laiku nesuteiktos normalios medicininės pagalbos ir yra tiek daug mirusių nuo kovido.
kam neaišku kad ši pederastijos aktyvistų valdžia specialiai kelia nepatogumus įskaitant mano artimam žmogui duotą žodinį nurodymą testavimą atlikti be gailesčio ir kuo skaudžiau kad tai patyrę piliečiai eitų "vakcinuotis"?
dabar aš suprantu , kodėl tiek daug sergančiųjų Vilniuje , nes labai sunku nuvažiuoti į testavimo punktus , kai neturi savo automobilio .Gerulaičio gatvėje esantis punktas nepatogus visuomeninu transportu atvykstantiems , nes reikia važiuoti su persėdimais , todėl virusas plinta Be to nustačius teigiamą , žmogus paliekamas vienas , nes prisiskambinti šeimos gydytojui yra sudėtinga GULI NAMIE SU AUKŠTA TEMPERATŪRA kosti , bet niekas tau nepaklauso , ar nėra plaučiu uždegimo , jeigu nesikvieti greitosios , tai liga būna uždelsta . Galėtų būti atskiras padalinys prie poliklinikos , kur būtų šviečiami plaučiai , o gydymas būtų tęsiamas namie , kai ligoninėse lovų ir gydytojų trukumas ?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų