REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Vokietiją su trejų metų dukra Liusa išvykusio Michaelio Rinau likimą spręs Vokietijos institucijos, teigia Generalinės prokuratūros Tarptautinių ryšių ir teisinės pagalbos skyriaus vyriausiasis prokuroras Rolandas Tilindis.

REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį R.Tilindis žurnalistams sakė, kad tolesni veiksmai dėl galimo M.Rinau perdavimo Lietuvai yra Vokietijos teisėsaugininkų rankose.

REKLAMA

„Jeigu būtų sulaikytas konkretus asmuo Vokietijoje, tai pirmiausia pranešimas būtų siunčiamas bylą tiriantiems (Vokietijos - ) pareigūnams, iniciatoriams, o tik paskui mums. Mūsų įsikišimo šioje stadijoje tikrai nereikia, nes viskas yra Vokietijos institucijų žinioje“, - teigė pareigūnas

Prokuroras neatmetė galimybės, kad Vokietijos teismai nepatenkins Lietuvos prašymo išduoti M.Rinau.

„Kievienas prašymas perduoti asmenį pagal Europos arešto orderį (EAO) praeina „teismo filtrą“. Prokuroras vykdančioje valstybėje (šiuo atveju Vokietijoje - BNS) kreipiasi į teismą, ir teismas, patikrinęs pagrindus, kurie yra nurodyti tiek nacionaliniuose teisės aktuose, tiek Europos Tarybos sprendimuose dėl EAO, priima sprendimą, ar perduoti asmenį“, - dėstė vyriausiasis prokuroras.

REKLAMA
REKLAMA

Sprendžiant mažametės Luisos Rinau likimą, anot pareigūno, turėtų įsijungti Vokietijos vaiko teisių apsaugos institucijos, nes EAO yra skiriamas tik sulaikyti ir suimti asmenį, dėl kurio teikiamas orderis.

„Jos (Vokietijos vaiko teisių apsaugos institucijos - BNS) spręs, ką daryti su vaiku“, - teigė prokuroras.

EAO šiuo metu yra išsiųstas Vokietijos policijos įstaigai, kuri užsiima asmenų paieška.

Žurnalistams R.Tilindis tvirtino, kad EAO kaip dokumentas egzistuos, kol nebus priimtas sprendimas panaikinti asmeniui kardomąją priemonę arba kol jis neatvyks, arba kol neišnyks orderio pagrindai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vokietijos institucijos, anot prokuroro, turės greitai nuspręsti, ar išduoti M.Rinau Lietuvai.

„EAO vykdymo terminai nuo to momento, kai nustatoma asmens buvimo vieta ir patikrinama tapatybė, yra glausti. Jeigu asmuo sutinka būti perduodamas, tai yra 10 dienų, o jeigu nesutinka - 60 dienų. Dėl ypatingų aplinkybių galima pratęsti tardymą dar 90 dienų“, - aiškino pareigūnas.

Trečiadienį Luisos motina Inga Rinau BNS patvirtino, kad išvyksta į Vokietiją.

Generalinė prokuratūra Europos arešto orderį Vokietijos piliečiui išdavė antradienį. Prieš tai Klaipėdos apylinkės teismas leido suimti vaiko pagrobimo ir savavaldžiavimu įtariamą M.Rinau.

REKLAMA

Vokietijos pilietis, neįspėjęs pareigūnų ir I.Rinau, dukrą Liusą išsivežė pirmadienį. Mergaitės motina I.Rinau ir Klaipėdos savivaldybės vaiko teisių tarnyba pirmadienį kreipėsi į policiją dėl pagrobimo.

Naktį iš pirmadienio į antradienį vokietis su dukra buvo sulaikyti Rygos oro uoste, tačiau netrukus paleisti, nes, pasak Latvijos pareigūnų, nebuvo pagrindo M.Rinau laikyti areštuoti.

I.Rinau kelerius metus Vokietijos ir Lietuvos teismuose bylinėjosi dėl dukros. Ir Vokietijos, ir Lietuvos teismai nusprendė, kad ji neteisėtai išvežė dukrą iš Vokietijos, todėl privalo ją grąžinti tėvui. Įsigaliojęs neskundžiamas Aukščiausiojo Teismo sprendimas nurodo, kad Luisa Rinau turi būti grąžinta į Vokietiją.

2006 m. liepą I. Rinau, gavusi buvusio sutuoktinio leidimą, išvažiavo su dukra į Lietuvą, iš kur pranešė nežadanti grįžti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų