Budapešte (Vengrija) šeštadienį baigiasi pasaulio plaukimo čempionatas. Paskutinį vakarą progą iškovoti medalį turėjo ir 25-erių lietuvė Rūta Meilutytė. Sportininkė pasinaudojo šia galimybe ir į Lietuvą parveš dar vieną medalį.

Lietuvos plaukikė 50 m krūtine finale atkarpą įveikė per 29,7 sek. ir tapo pasaulio čempione.

„Labai didžiuojuosi savimi ir esu dėkinga“ , – iškart po pergalės sakė Rūta.

R. Meilutytė tik dėl laimingo atsitiktinumo neiškrito šios rungties atrankoje. Ji užfiksavo 17-ą laiką (31.02), tačiau vėliau sužinojo, kad italė Arianna Castiglioni už judesį prieš startą sulaukė diskvalifikacijos. Tai pakėlė lietuvę į 16-ą vietą ir leido patekti į pusfinalį.

Pusfinalyje R. Meilutytė jau niekam neleido suabejoti savo galimybėmis. Ji įveikė didmeistrišką ribą – nuplaukė nuotolį greičiau nei per 30 sek. – 29.97 sek. Taip ji pasiekė savo sezono rekordą, plaukimą baigė antroje vietoje ir užsitikrino vietą finale. Pirmajame pusfinalyje greitesnė buvo tik 100 m plaukimo krūtine pasaulio čempionė italė Benedetta Pilato (29.83).

Antrajame pusfinalyje visos sportininkės buvo lėtesnės už R. Meilutytę ir B. Pilato. Su trečiu rezultatu į finalą pateko Pietų Afrikos Respublikos atstovė Lara van Niekerk (29.99) iš Pietų Afrikos Respublikos, o su ketvirtu – Azijos rekordą pagerinusi kinė Qianting Tang (30.10).

R. Meilutytės 2013 m. pasiektas Lietuvos rekordas vis dar yra vienas geriausių rezultatų rungties istorijoje – 29.48 sek. Šioje rungtyje R. Meilutytė 2013 m. pasaulio čempionate laimėjo sidabrą, o 2015 m. ir 2017 m. buvo 4-a.

Primename, kad R. Meilutytė Budapešte laimėjo bronzą 100 m plaukime krūtine. Tai jai buvo pirmas medalis pasaulio čempionate ilgame baseine nuo 2015 m.

"Neužgystanti Pažiba"...,- kaip kelias tąsa, Lietuvos plaukikams...- ir ne tik...- visam Lietuvos sportui...,- sudrebino kaip reikiant "pjedestalą" pasaulio elito...SVEIKINIMAI !