Antradienį Romoje prasidėjo jau šeštoji Europos plaukimo čempionato diena. Šįryt prie starto bokštelių dar kartą stojo Lietuvos plaukikės Rūta Meilutytė ir Kotryna Teterevkova.

R. Meilutytė ir K. Teterevkova sėkmingai pradėjo savo pasirodymą moterų 50 m plaukimo krūtine rungtyje.

Atrankos varžybose abi lietuvės plaukė užtikrintai – R. Meilutytė laimėjo trečiąjį atrankos plaukimą (30.12), o K. Teterevkova ketvirtajame plaukime finišavo ketvirta (31.04).

Bendroje dalyvių grupėje R. Meilutytės laikas buvo trečias, o K. Teterevkovos – 10-11-as tarp 33 atrankoje startavusių dalyvių.

Abi sportininkes išvysime vakare vyksiančiame pusfinalyje, kuris prasidės 20:31 val. Lietuvos laiku.

Kvalifikacijoje greičiausiai plaukė dvi Italų sportininkės. Arianna Costiglioni finišavo per 29,91 sek., o pasaulio rekordininkė Benedeta Pilatto – per 29,93 sek.

Šiame sezone R. Meilutytė 50 m krūtine yra įveikusi per 29,70 sek. – tai trečias geriausias jos rezultatas per visą karjerą. Greičiau ji yra plaukusi tik 2013 m. pasaulio čempionate, kur pagerino pasaulio rekordą (29.48). Asmeninis K. Teterevkovos šiemet pasiektas geriausias rezultatas yra 30,82 sek.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad lietuviai Andrius Šidlauskas (100 m krūtine), Rūta Meilutytė (100 m krūtine) ir Kotryna Teterevkova (200 m krūtine) Romoje Lietuvai jau iškovojo tris bronzos medalius.