Pasaulio čempionato medalius iškovoję disko metikai Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius susižers nemenkas premijas, o dalį jų sudarys iš Rusijos atkeliavę pinigai.

Judžine besitęsiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate Lietuvos delegacija savo kraityje turi du medalius – abu juos iškovojo disko metikai.

19-metis M. Alekna tapo visų laikų jauniausiu pasaulio čempionato medalininku tarp disko metikų – legendinio Virgilijaus Aleknos sūnus laimėjo sidabrą, diską numetęs 69,27 m.

Palyginimui, pats V. Alekna pasaulio pirmenybių prizininku pirmą kartą tapo būdamas 25-erių.

Kitas mūsų šalies sporto pasididžiavimas – Andrius Gudžius šioje rungtyje laimėjo bronzą. Geriausias jo metimas skriejo ties 67,55 m riba.

31-erių atletui tai buvo antras medalis pasaulio čempionatuose – 2017 m. jis tapo čempionu.

Auksą iškovojo slovėnas – 23-ejų Kristjanas Čehas, įrankį numetęs net 71,13 m, taip nepalikdamas jokių vilčių varžovams ir kartu pagerindamas pasaulio čempionato rekordą, kuris nuo pat 2005 m. priklausė V. Aleknai.

M. Aleknos ir A. Gudžiaus įvertinimas neapsieis tik medaliais – abu jie sulauks solidžių premijų, kurias skirs tiek čempionato rengėjai, tiek Lietuvos vyriausybė.

Vertinant dabartiniu kursu, už sidabrą čempionato rengėjai sportininkams numatę skirti 34 tūkst. 474 eurų premiją. Už bronzą – 21 tūkst. 669 eurų.

Viso jie išdalins beveik 8,5 mln. eurų premijų.

Dalis šių pinigų – beveik 2 mln. eurų atkeliavo iš Rusijos – iš šios šalies sumokėtų baudų dėl antidopingo taisyklių pažeidimų. Buvo nuspręsta, kad dalis gautų baudų bus išskirstyta šių ir kitų metų pasaulio čempionato prizininkams, taip ženkliai padididant premijų dydžius.

Lietuviai premijų sulauks ir grįžę – pagal galiojančius Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymus, M. Alekna susižers 17 tūkst. 572 eurus, o A. Gudžius – 10 tūkst. 534 eurus.

Tad iš viso M. Alekna už sidabro medalį turėtų uždirbti kiek daugiau nei 52 tūkst. eurų, A. Gudžius už bronzą – šiek tiek daugiau nei 32 tūkst.

Abu sportininkai į Lietuvą sugrįžta šeštadienį.

Koks blat skirtumas iš kur pinigai reikia apdovanoti musu sportininkus šlovinančius lietuuva šaunuoliai sekmes jums ir toliau siekti geru rezultatu
Kodėl reikia akcentuoti rusų pinigus,tai vidaus reikalai,susieti dopingu,kam erzinti visuomenė tokiu metu,portalas privalo mąstyti prieš publikuojamas.