Lietuvos aštuoniolikmečių merginų rinktinei nepavyks apginti pernai iškovoto Europos čempionių titulo.

Varžovių gynybos gniaužtuose užstrigusios Gyčio Krugelevičiaus auklėtinės turnyro aštunfinalyje 36:76 (8:22, 11:10, 11:20, 6:23) krito prieš Prancūzijos krepšininkes.

Po apylygio rungtynių starto prancūzės nurūko į priekį ir po pirmųjų dešimties minučių lietuvės jau atsiliko 8:22. Antrasis ketvirtis klostėsi kiek sėkmingiau, tačiau deficitą pavyko sumažinti tik per tašką – 19:32.

Po pertraukos mūsiškės ilgą laiką neleido varžovėms dar labiau nutolti, bet nesėkminga kėlinio pabaiga lėmė, kad Lietuvos rinktinė prieš paskutinįjį ketvirtį toliau vijosi dar labiau atitrūkusias priešininkes – 30:53. Mačo pabaiga tapo formalumu – prancūzės nemažino apsukų ir pasiekė triuškinančią pergalę.

Lietuvės dažnai klydo – kamuolys buvo prarastas 25 kartus, o po klaidų Prancūzijos aštuoniolikmetės pelnė 31 tašką. Taip pat koją vėl kišo prastas pataikymas – iš žaidimo realizuota 11 metimų iš 55 (20 proc.). Oponentės dominavo ir kovoje dėl kamuolių, kurią laimėjo 57:36.

Rezultatyviausiai rungtyniavo Sintija Aukštikalnytė, pelniusi 10 taškų (3 naud. bal.), naudingiausia – Miglė Kisarauskaitė, savo sąskaitoje turėjusi 6 taškus ir 8 naudingumo balus.

Nepaisant pralaimėjimo, lietuvių kelias Turkijoje vykstančiose Senojo žemyno pirmenybėse nesibaigia – jau ketvirtadienį (liepos 6 d.) mūsiškės pradės kovą dėl 9-osios vietos.

Lietuvos rinktinė 21.30 val. susikaus su Vokietijos ir Latvijos aštunfinalio poros pralaimėtojomis. Tiesioginė rungtynių transliacija – per FIBA „YouTube“ kanale.

Lietuva: Sintija Aukštikalnytė 10, Miglė Kisarauskaitė 6.

Prancūzija: Ines Pitarch-Granel 17, Tea Cleante 13, Adja Kane ir Marine Dursus po 9,