Klaipėdos „Fortūna“ išlygino Lietuvos moterų krepšinio lygos mažojo finalo serijos rezultatą. Uostamiesčio komanda savo aikštėje išnaudojo priekinės linijos pranašumą ir antroje dvikovos pusėje palaužė Kauno r. „Hoptrans-Sirenų“ pasipriešinimą - 68:54 (11:16, 17:14, 23:15, 17:9). Lemiamos penktosios rungtynės bus žaidžiamos rytoj Garliavoje.

Dvikovos pradžia, kai abi komandos kartu per pusę kėlinuko teįmetė vos 5 taškus, nebuvo tokia, kokios laukė „Fortūnos“ vyr. trenerė Ramunė Kumpienė, todėl nedelsdama paprašė minutės pertraukėlės. Tačiau ja pasinaudojo viešnios, sėkmingai užbaigusios 3 atakas iš eilės ir susikraudamos 5 taškų pranašumą - 5:10. Gerą „Hoptrans-Sirenų“ startą aptemdė trys per pirmąjį kėlinuką surinktos Kornelijos Balčiūnaitės asmeninės pražangos.

Monika Grigalauskytė ėmėsi iniciatyvos antrojo ketvirčio viduryje. Vidurio puolėja surinko 7 taškus iš eilės labiausiai prisidėdama prie to, kad ženkliai pagerinusi gynybą „Fortūna“ ne tik persvertų rezultatą, bet ir įgytų 4 taškų persvarą - 24:20. Sunkiu Kauno r. komandai momentu iššovė Eglės Tarasevičiūtės ir Akvilės Baronėnaitės tandemas. E.Tarasevičiūtė nutraukė tuščią „Hoptrans-Sirenų“ atkarpą, vėliau dusyk rezultatyviai perdavė kamuolį A.Baronėnaitei, kuri iš pradžių pelnė taškus su varžovės pražanga, vėliau pataikė iš toli.

Iškart po didžiosios pertraukos viešnios pratęsė sėkmingą atkarpą ir po dar dviejų A.Baronėnaitės taškų susikrovė 8 taškų pranašumą - 28:36. Kėlinuko viduryje jaunoji krepšininkė už greitos atakos nutraukimą buvo nubausta nesportine pražanga, po kurios prasidėjo „Fortūnos“ spurtas. Laimėjusios poros minučių atkarpą 9:0, klaipėdietės vėl išsiveržė į priekį - 42:40. Prasidėjus nervų karui, Lina Anglinskaitė trečiojo kėlinuko pabaigoje pataikė du tolimus metimus bei pridėjo taiklų baudos metimą, po kurio iniciatyvą vėl perėmusi „Fortūna“ pirmavo 51:45.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje abi komandos apsikeitė tolimais metimais, tačiau, sužaidus 5 minutes, tai buvo vienintelis taiklus „Hoptrans-Sirenų“ metimas. Negana to, dėl pražangų limito rungtynės baigėsi Rasai Žemantauskaitei-Matlašaitienei. Po Kristės Druskytės dviejų taiklių baudos metimų „Fortūna“ įgijo jau 12 taškų pranašumą (60:48) ir pergalės iš rankų nebeišleido.

„Fortūnai“ E.Šikšniūtė pelnė 19 (11 atk. kamuolių), M.Grigalauskytė - 17 (13 atk. kamuolių), L.Aglinskaitė - 14 taškų. G.Gutkauskaitės sąskaitoje 8 taškai ir net 9 rezultatyvūs perdavimai.

„Hoptrans-Sirenoms“ S.Okockytė surinko 14, K.Balčiūnaitė - 13 (10 atk. kamuolių), R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė - 10 taškų.