Trečiąją nesėkmę FIBA moterų Eurolygos D grupėje patyrė Lietuvos čempionė Vilniaus TEO ekipa, kuri svečiuose net 41:85 (7:24, 11:28, 11:16, 12:17) pralaimėjo Maskvos srities „Spartak“ klubui.

TEO šiose rungtynėse pataikė vos du tolimus metimus iš 21 (9,5%), 11 dvitaškių ir 42 (26,1%) bei suklydo 17 kartų.

Rungtynes tolimu metimu pradėjo Rima Valentienė, tačiau Maskvos klubas į tai atsakė spurtu 19:0 ir likus žaisti tris minutes aikštės šeimininkės jau turėjo triuškinančią persvarą - 19:3. TEO taškų sausrą dvitaškių nutraukė Jurgita Štreimikytė, tačiau įsibėgėjusios „Spartak“ krepšininkės nesumažino apsukų ir po pirmųjų dešimties minučių jau pirmavo 24:7.

Antrajame ketvirtyje TEO bėdos nemažėjo. Maskvietės ir toliau rinko taškus, o Lietuvos čempionės vėlavo tiek puolime, tiek gynyboje. Sužaidus keturias minutes antrajame kėlinyje Irina Osipova dvitaškiu padidino aikštės šeimininkių persvarą iki trisdešimties taškų - 43:13. Iki kėlinio pabaigos „Spartak“ dar šiek tiek nutolo ir įpusėjus mačui triuškina vilnietes rezultatu 52:18.

Nors antroje susitikimo pusėje aikštelėje pagaliau pasirodė „Spartak“ priklausanti, tačiau TEO klube rungtyniaujanti amerikietė Noel Kuin, Lietuvos čempionų nesėkmių tai nesumažino. Vilnietės ir toliau tragiškai metė tiek iš toli (1/16), tiek iš dviejų taškų zonos (8/33). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę iki trečiojo ketvirčio pabaigos Marina Karpunina aikštės šeimininkų persvarą padidino iki keturiasdešimties taškų - 68:28. Per likusį laiką N.Kuin pataikė vieną baudos metimą, tačiau padėties tai nepakeitė - 68:29.

Ketvirtajame kėlinyje aikštelėje nebuvo jokios intrigos. Nors „Spartak“ komandoje aikštėje pasirodė atsarginės krepšininkės, skirtumas ir toliau augo. Rungtynes „Spartak“ laimėjo 85:41.

„Spartak“: D.Taurasi 14, L.Jackson 13, S.Fowles (9 atk. kam.) ir K.Miller - po 8, M.Karpunina, N.Vieru, T.Shchegoleva ir I.Osipova - po 7.

TEO: C.Langhorne 17 (11 atk. kam.), R.Valentienė 8 (tritaškiai 2/8), G.Petronytė 7, N.Kuin 5 (dvitaškiai 1/7), J.Štreimikytė (8 atk. kam.) ir L.Wilson (dvitaškiai 1/5, tritaškiai 0/4) - po 2.

Priminsime, kad pirmojo rato susitikime Vilniuje vaizdas aikštelėje buvo visiškai kitoks - tada visas rungtynes dominavusi TEO ekipa šventė sensacingą pergalę rezultatu 72:64 (24:13, 19:12, 16:14, 13:25). Matyt, tai ir supykdė Rusijos atstoves, kurios visos savo įniršį ir išliejo šiandien.