28
„Žalgiris“ – „Lietkabelis“  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Maksvytis po pergalingo starto LKL pusfinalyje: „Blaškymasis tarp arenų nepadėjo“

Eurolygos čempioną „Real“ lygino su senųjų laikų „Žalgiriu“

Kauno „Žalgiriui“ iki Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo trūksta dviejų pergalių. Pirmajame pusfinalio serijos mače Kazio Maksvyčio auklėtiniai 69:58 nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“, nors ketvirtojo kėlinio viduryje komandas skyrė vos 4 taškai.

28

Po pergalės K. Maksvytis sakė:

„Šiandien žaidėme geriau nei serijoje prieš „Nevėžį“, bet tai – dar ne čempioniškas žaidimas. Negali tikėtis, kad pusfinalyje bus lengva. Visą praėjusią savaitę treniravomės ne savo treniruočių centre. Jausmas toks, lyg būtume po stovyklos. Šiaip tiek blaškymaisi tarp arenų nepadėjo. Laukiam grįžimo į savo areną, prie savų sienų. Apibendrinus, savaitę praleidome neblogai, kažkiek pasitreniravome ir pasiruošėme LKL atkrintamosioms.“

„Žalgirio“ trenerio taip pat buvo paklausta apie ką tik Kaune pasibaigusį finalo ketvertą, dėl kurio komanda ir negalėjo treniruotis sau įprastoje treniruočių bazėje.

„Sirgau už lietuviškas komandas, kurios pralaimėjo pusfinaliuose. Man, kaip vyresnio amžiaus žiūrovui, „Real“ labai primena senų laikų „Žalgirį“. Su Arvydu Saboniu „viduryje“ („centro“ pozicijoje,  – autoriaus pastaba) ir keturiais gynėjais. Kai išimdavo Čivilį, būdavo Chomičius, Kurtinaitis, Krapikas, Jovaiša. Būdavo kažkas panašaus kaip dabar „Real“ – žaisdavo asmeninę ir zoninę gynybą. „Real“ nusipelnė tapti čempionais“, – kalbėjo treneris

Antrosios serijos rungtynės trečiadienį vyks Panevėžyje.