87
„Žalgiris“ – ALBA  BNS Foto

Kauno „Žalgiris“ penktadienio vakarą surengė įspūdingiausią savo sugrįžimą į rungtynes Eurolygos istorijoje.

87

Antrajame kėlinyje Kazio Maksvyčio auklėtiniai mače su Berlyno ALBA turėjo 20 taškų deficitą (23:43). Tuomet žalgiriečiai susiėmė ir prieš trečiąjį kėlinį sumažino skirtumą iki 12 taškų.

Po didžiosios pertraukos skirtumas toliau mažėjo, o ketvirtajame kėlinyje net 8 tritaškius pataikęs „Žalgiris“ triumfavo 88:81.

Tai yra pirmasis kartas, kai „Žalgiris“ sugebėjo laimėti Eurolygos rungtynes, kai jose atsilikinėjo net 20 taškų persvara.

Po istorinio vakaro K. Maksvytis sakė: „Sveikinu „Žalgirio“ sirgalius su pergale. Kai kovojome ir paliekame širdis, ateina geri momentai.  Prašėme komandos kovoti. Jau trečiajame kėlinyje buvo gerų ženklų – geriau gynėmės, o kai stengiesi, sukrenta ir sudėtingi metimai. Per savo karjerą tokių sugrįžimų esu matęs labai retai.“

„Žalgiris“ tritaškius šiame mače metė net 53 proc. taiklumu – tikslą pasiekė 16 metimų iš 30.

Baudų metimus, tarsi pasimokę iš praėjusios savaitės nesėkmės Belgrade, kauniečiai realizavo 100 proc. tikslumu (10/10).

ALBA taikliau metė dvitaškius (52 prieš 39 proc.) ir atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (28:18), tačiau pergalei to buvo maža.

„Pripažinkime, pirmuosius du kėlinius atrodėme labai blogai. Žaidėjai nebuvo panašūs į save. Kitą kartą tai gali kainuoti pergalę. Savo emocijomis norėjau užkurti komandą. Jeigu tai duoda rezultatą, teks tai kartoti dažniau“, – šypsodamasis sakė K. Maksvytis.

Kalbėdamas apie ketvirtajame kėlinyje pataikytus 8 auklėtinių tritaškius ir 15 000 sirgalių palaikymą, „Žalgirio“ strategas sakė:

„Pirmuose dviejuose kėliniuose komanda geriau atrodė su Luku (Lekavičiumi). Vėliau geriau jau sekėsi Keenanui (Evansui). Kai viskas krenta, jausmas buvo tiesiog „wow“. Fanai mums labai padėjo. Galbūt nežaidėme pačio kokybiškesnio krepšinio, bet sirgaliams šis vakaras turėjo patikti.“

Artimiausias rungtynes Eurolygoje „Žalgiris“ žais artėjantį ketvirtadienį, kai svečiuose susitiks su Vilerbano ASVEL.