100
Lietuva – Slovėnija   (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Uraganinį puolimą pademonstravusi Lietuvos rinktinė pasaulio čempionate 100:84 pranoko slovėnus ir kovos dėl penktosios vietos.

100

Lietuvių varžovais šeštadienį dabar bus latviai.

Abi komandos mačą pradėjo solidžiu puolimu (12:10), bet lietuviai netrukus įjungė dar aukštesnę pavarą. Lietuviai varžovus užklupo tritaškių lavina ir nors atsakymų kartais surasdavo varžovus tempęs Luka Dončičius, bet per pirmąjį kėlinį lietuviai iš viso pelnė net 33 taškus, kai slovėnai 21.

Antrajame kėlinyje savo žvaigždės pastangomis slovėnai buvo kiek priartėję, bet lietuviai kėlinio pabaigoje vėl atstatė dviženklę persvarą (53:43).

Po pertraukos Lietuvos rinktinė gana gerai kontroliavo mačo eigą. Ir nors varžovai vis bandydavo surengti spurtą, bet atsakymų vis surasdavo ir lietuviai.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje lietuviai pirmavo jau jau 83:65, o galiausiai šventė užtikrintą pergalę.

Lietuviai puikiai vėl metė tritaškius, kai pataikė 14/25 (56 proc. taiklumas), o slovėnai 15 iš 40 (38 proc.). Slovėnų neišgelbėjo ir net 37 minutes žaidęs L. Dončičius, kuris per šį laiką pelnė 29 taškus.

„Saldi pergalė. Bandėme rungtynėms surasti energijos ir motyvacijos. Visų pirma, gerbiant save kaip komandą ir dėl spalvas, už kurias žaidžiame. Taip pat norėjome įrodyti, kad tas vienas mačas buvo atsitiktinumas“, – po rungtynių sakė žurnalistų kalbintas rinktinės treneris Kazys Maksvytis.

Po Lietuvos pralaimėjimo serbams L. Dončičiaus tėvas Saša viešoje erdvėje apie lietuvių žaidimą išsakė tokią frazę: „Manau, kad Serbija buvo tokiame aukštame lygyje, kad Lietuva pasirodė juokingai“.

Šie žodžiai lietuviams neprasprūdo pro ausis. Pasak K. Maskvyčio, tai rinktinę motyvavo.

„Tiesa. Netgi labai. Rūbinėje buvo pakabintas straipsnio pavadinimas didelėmis raidėmis. Tai mums pridėjo papildomos motyvacijos“, – sakė treneris.

Kaip vertinate komandos pastangas ginantis prieš L. Dončičių?

Idealiai nesigavo, kažkiek buvo ir pagarbos švilpukų, bet planą išpildėme. Jis taškų įmetė gal kiek ir per daug, bet atliko tik du rezultatyvus perdavimus. Tokia mintis ir buvo, kad stumti jį į tą pusę, iš kurios jis atakuoja, o neduoti įtraukti komandos draugų.

Kam geriausiai sekėsi prieš jį gintis?

Pasikeisdami dirbo T. Dimša, M. Normantas ir T. Sedekerskis. Pradžioje T. Dimša gana gerai gynėsi, o paskui prisijungė ir Margiris su Tadu.

Ką apie šį žaidėją sako faktas, kad jis rungtyniavo 37 minutes tokios svarbos rungtynėse?

Jis negali žaisti kaip robotas, taupo savo energiją ir mums buvo užduotis atakuoti jį puolime. Tad mūsų tikslas buvo jį varginti.

R. Jokubaitis ir V. Kariniauskas kartu atliko 18 rezultatyvių perdavimų ir nepadarė nei vienos klaidos.

Geros rungtynės abiem, ypatingai traukiant komandą. Šiandien varžovai kažkiek pasyviau gynėsi, tad jie įsiveržinėjo į baudos aikštelę ir dalino perdavimus.

Kokį impulsą rungtynėms davė D. Sirvydis?

Davė tai, ką ir visada duoda, tai yra išplečia aikštelę, lengvų taškų. Kai jis pataiko varžovai yra priversti išplėst aikštę, negali padėti arba turi labiau rūpintis pagalbomis. Jis yra vienas tų žaidėjų, aplink kurį ateityje bus statoma rinktinė.

Italų treneris G. Pozzecco sakė, kad jei jie nebūtų susitikę su JAV ketvirtfinalyje, būtų įveikę mus ir patekę į pusfinalį. Papildoma motyvacija ateityje?

Čia jau yra kas būtų, jei būtų. Kai buvo nutrauktas sezonas dėl koronaviruso yra sakę, kad būtume laimėję medalius. Daug spėliojimų.

Kiek smagu bus žaisti su latviais?

Mes juos pabudinome Taivane. Nuo tada jie ir šiek tiek pakeitė savo žaidimą, pradėjo žaisti mažesne rotacija, su mobilesniais aukštaūgiais. Jų gynėjai fantastiškai žaidžia, jie įveikė stiprias komandas, tad smagu už juos.

Ar galėjote pagalvoti, kad A. Žagaras tokį gerą savo žaidimą iš LKL perkels į pasaulio čempionatą?

Mes žinojome, kad jis turi talento. Jo bėda buvo pernelyg dažnos traumos. Jei jis su tuo susitvarkys, bus aukšto lygio krepšininkas.

R.Šmitas rytoj žais prieš jus. Kokį įspūdį palieka jo žaidimas čempionate?

Vienas iš latvių komandos branduolio žaidėjų. Reikės gal pasakyti klubui, kad išsikviestų jį į Kauną, tai palengvins mums mačą.

Mače buvo daug diskusijų sukėlęs epizodas, kuriame Ž. Dimecas trinktelėjo alkūne į galvą M. Normantui. Koks buvo teisėjų paaiškinimas, kad šiame epizode jokios pražangos nebuvo skirta?

Kad tai nebuvo tyčia. Mūsų argumentas buvo, kad tai judanti užtvara ir smūgis alkūne į galva, veido sritį. O tokius epizodus reikia vertinti griežčiau. Bet šįkart to nebuvo.

Galima ateityje pasimokyti iš šio jau nieko nelėmusio mačo?

Kaip tai  nieko nelėmė. Gavome FIBA taškų, kažkiek apgynėme savimeilę. Slovėnus reikia vertinti realiai. Jiems trūko traumuotų žaidėjų, ypatingai V. Čančaro ir E. Muričiaus. Apie G. Dragičių jau net nebešneku. Jie prarado ir ūgio, ir fiziškumo. Ne tik mes, bet ir kitos komandos tuo pasinaudojo.

Kiek smagu dėl kapitono J. Valančiūno, kuris tapo rezultatyviausiu rinktinės žaidėju?

Smagu. Jis to vertas, niekada nepraleidžia rinktinės vasarų, visada atvažiuoja ir pelnytai išsiveržė į priekį šioje kategorijoje.

Užpisot su savo supistu krepšiniu.
Tai ko slovenu tevui daug zodziu nezinoti,jei savi,neva Lietuvos sirgaliai,ant rinktines dergiasi nuo pirmos dienos.Tai visiems pralos,tai silpnos komandos papuole,tai JAV aplose-blogai,butu pralose-vel blogai- senis Landsbergis paskambino ir liepe pralost,nes Lietuva,kartu su nuardytu kolchozu siferiu Amerikai pardave.Vienu zodziu,niekas labiau neuz^isa,kaip buduliu komentarai.Dar makaronu tevas islindo,ir tas dar pareiske,kad ir tas Lietuva butu aploses,blyn,makaronu ubagai,per puse rungtyniu tik 22 taskus JAV tesugebejo imesti ir tas dar butu aploses.O siaip sios dienos respublikoje,yra demesio vertas straipsnis su Modesto Paulausko komentaru,tikrai verta paskaityti,o komentaru buduliams netgi butina.
tai cia vatnykai daugiausia ir dergiasi, nes taip bando uzmaskuoti savo nepilnavertiskuma. Nusisvilpt ant ju, eitu geriau savo dirvonu arti, daugiau naudos butu. O siaip musiskiai zaide puikiai, o tos vienos pralaimetos rungtynes…. truko poilsio ir psichologinio spaudimo neatlaike. Silpni varzovai? O jau vatnyku liaupsinami serbai tai zaide vien tik pries galingus: Dominika, Sudana, Puerto Rika…..kai zaide Lietuva tai amerikieciai ir kanadieciai studentais patapo, ir dar treciarusiais, bet kai zaide slovenai tai Kanada zaibiskai is studentu transformavosi i NBA zvaigzdes! Na, kokiu tik dyvu nebuna. Saunuoliai lietuviai, kita kart bus dar geriau!