Kazio Maksvyčio treniruojama ir Ado Juškevičiaus bei Eigirdo Žukausko atstovaujama Permės „Parma“ komanda FIBA Europos taurėje kaunasi finalo ketverte.

Čia pusfinalyje lietuviškoji ekipa labai apmaudžiai 80:81 (21:28, 29:18, 15:22, 15:13) krito prieš Ness Zionos „Ironi“ komandą.

Pastaroji žaidė Tel Avive, šalia savų sirgalių. Finale taip pat kausis Oradios CSU su Artūru Valeika arba Didžiosios Lenkijos Ostruvo „Arged BMSlam Stal“ ekipa.

Iki didžiosios pertraukos Izraelio ekipa buvo pirmaujanti (41:32), tačiau vėliau kova užvirė labai atkakli ir komandos dėl pergalės kovėsi taškas į tašką.

Likus 4 minutėms iki mačo pabaigos „Ironi“ pirmavo 74:72, bet Lorenzo Williamsas šovė iš toli – 75:74. „Ironi“ klydo, E.Žukauskas pridėjo svarbius baudų metimus, bet netrukus baudų mesti stojo ir Jerome’as Meyinsse’as – jis taip pat pataikė – 76:77.

Galiausiai liko kiek daugiau nei minutė, Marekas Mejeris artino „Parma“ prie pergalės, tačiau kamuolį krovęs J.Meyinsse’as intrigą išlaikė maksimalią – 78:79. Prasidėjo paskutinė minutė, Marcelis Ponitka pataikė baudas, bet tada Wayne’as Seldenas paleido šūvį iš toli. „Parma“ buvo įsprausta į kampą, nes išsigelbėti turėjo 10 sekundžių – 80:81.

K.Maksvytis paprašė pertraukėlės, E.Žukauskas turėjo progą išplėšti pergalę tritaškiu, jo metimą kartojo Borisas Savovičius, tačiau stebuklo „Parma“ nesukūrė.

E.Žukauskas per 27 minutes pelnė 11 taškų (2/3 dvit., 1/2 trit., 4/4 baud.), atkovojo 8 kamuolius, 3 kartus prasižengė, tiek pat sykių suklydo ir surinko 14 naudingumo balų.

A.Juškevičiaus statistika per 22 minutes siekia 17 taškų (1/2 dvit., 4/7 trit., 3/3 baud.), 2 atkovotus kamuolius, rezultatyvų perdavimą, 2 pražangas ir 16 naudingumo balų.

„Parma“: Adas Juškevičius 17, Lorenzo Williamsas 13 (5 rez. perd.), Maksimas Grigorjevas 12, Eigirdas Žukauskas 11 (8 atk. kam.), Borisas Savovičius 10 (10 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Ironi“: Wayne’as Seldenas 24, Patrickas Milleris 15, Nimrodas Levi 14, Brianas Angola 12 (9 atk. kam., 1/7 trit.), Jerome’as Meyinsse’as 10.