Darjušo Lavrinovičiaus benefisas ketvirtajame kėlinyje ir puikiai veikusi Kauno „Žalgirio“ komandos gynyba leido Lietuvos čempionams pergale startuoti VTB Vieningosios lygos pirmenybėse. Pirmosiose B grupės rungtynėse kauniečiai 78:70 (20:12, 17:15, 17:17, 24:26) įveikė Simo Jasaičio atstovaujamą Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ ekipą.

Žalgiriečiai puikiai pradėjo rungtynes ir sužaidus vos 59 sekundes Jevgenijus Pašutinas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes svečiai iškart šovė į priekį - 6:0. Atsitiesę po šalto dušo Krasnodaro krepšininkai sugebėjo išlyginti rezultatą (8:8), bet žalgiriečiai po Marko Popovičiaus metimo susigrąžino pranašumą - 13:10. Ado Juškevičiaus ir Kšištofo Lavrinovičiaus tikslių atakų dėka „Žalgirio“ persvara kėlinio pabaigoje šoktelėjo iki aštuonių taškų - 20:12.

Spausdami varžovus po visą aikštelę žalgiriečiai antrąjį ketvirtį pradėjo dar vienu spurtu 13:5 ir po Vytenio Lipkevičiaus trijų taškų iš eilės skirtumas pasiekė šešiolikos taškų ribą - 33:17. Surengę atkarpą 8:2, rusai sumažino deficitą iki dešimties taškų (25:35), o per likusį laiką skirtumas nepakito - 37:27.

Trečiajame ketvirtyje žalgiriečiai ir vėl sugebėjo padidinti atotrūkį iki trylikos taškų (46:33), o per likusias penkias minutes Krasnodaro ekipa tik šiek tiek priartėjo. Prieš lemiamas dešimt minučių „Žalgiris“ buvo priekyje dviženkle persvara - 54:44.

Lemiamą ketvirtį jau aikštės šeimininkai pradėjo gerokai sėkmingiau ir Valerijus Likhodejus tolimu metimu sužaidus dvi minutes sumažino „Lokomotiv-Kuban“ krepšininkų deficitą iki šešių taškų - 50:56. Visgi Tremmellas Dardenas pataikė iš vidutinio nuotolio, tolimą metimą pridėjo Oliveris Lafayette'as ir „Žalgiris“ persvara vėl tapo dviženklė - 63:52. Likus žaisti keturias minutes Simas Jasaitis tritaškiu vėl sugrąžino intrigą (60:65), bet keturi D.Lavrinovičiaus taškai iš eilės bei T.Dardeno tritaškis leido žalgiriečių gerbėjams lengviau atsikvėpti - 72:60. Per likusį laiką situacija aikštelėje jau beveik nepasikeitė - 78:70.

38 minutes aikštelėje praleidęs S.Jasaitis pelnė 9 (dvitaškiai 2/4, tritaškiai 1/4, baudos 2/2) taškus, atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius bei kartą pažeidė taisykles.

„Žalgiris“: R.Kaukėnas 14 (dvitaškiai 6/8), T.Dardenas 13, D.Lavrinovičius, K.Lavrinovičius ir O.Lafayette'as - po 10, M.Popovičius 6 (tritaškiai 0/3), J.Foote'as ir A.Juškevičius - po 5, V.Lipkevičius 3, P.Jankūnas 2 (dvitaškiai 1/6, 7 atk. kam.).

„Lokomotiv-Kuban“: N.Calathesas 15 (5 rez. perd., 9 kld.), M.Grigorievas 12, A.Traore 10, J.Baronas ir S.Jasaitis - po 9.