Uraganiniu puolimu Europos krepšinio čempionato šeimininkė Vokietija žengė į turnyro pusfinalį. Vokiečiai ketvirtfinalyje fantastiškame mače 107:96 (31:27, 26:34, 26:10, 24:25) patiesė graikus.

Pusfinalyje vokiečiai susikaus su Ispanais. Mačas bus žaidžiamas penktadienį 21.30 val. Vokiečiams tai bus pirmasis pusfinalis nuo 2005-ųjų metų.

Šio vakaro ketvirtfinalio rungtynėse vokiečiai pataikė net 17 iš 31 tritaškių. Įspūdingą puolimą per pirmus du kėlinius demonstravo abi komandos.

Vis dėlto trečiajame kėlinyje vokiečiai, palaikomi pilntulėlės „Mercedes–Benz arenos“, sugebėjo susikrauti dviženklį pranašumą.

Graikai dar bandė gelbėtis, bet vokiečiai atsilaikė iki pat mačo pabaigos. Rungtynes graikai baigė be savo žvaigždės Giannio Antetokounmpo, kuris ketvirtajame kėlinyje gavo dvi iš eilės technines pražangas ir turėjo keliauti į rūbinę.

„Stebėjome mačą su čekais, kaip jie gynėsi prieš Giannį ir graikus. Mūsų antra mačo pusė buvo praktiškai ideali, eliminavome jų gerus metimus, gerai nusiiminėjome kamuolius.

Tikėjome savimi, tad ir metimai sukrito. Pavyko gerai dalintis kamuolius, svarbiais momentais patempė Franzas (Wagneris, – aut. past.) ar Denisas (Schroderis, – aut. past.)“, – po pergalės kalbėjo Danielis Theisas, mače pelnęs 13 taškų.

„Jausmas puikus, – pergalę apibūdino jis. – Išėjome turėdami tikslą. Apskritai pradėjome čempionatą sunkioje grupėje, bet tai mus gal net ir užgrūdino, paruošė tokioms rungtynėms“.

Tris taškus rungtynėse pelnęs kitas vokietis Maodo Lo irgi išskyrė planą paruoštą specialiai graikų lyderiui Gianniui. Nors šis ir pelnė 31 tašką (13/22 metimai, 7 atk. kam.), bet tai graikų neišgelbėjo. Tiesa 12 iš tų 31 taškų buvo pelnyti po pertraukos ir iš tikrai nelengvų situacijų.

„Čekai (aštuntfinalyje, – aut. past.) prieš Giannį statė visą sieną. Praktiškai visada gindavosi trimis žaidėjais, neduodavo jam laisvės. Mes irgi tą bandėme. Nors jie turi gerai metančius žmones ties perimetru, bet planas buvo kiek įmanoma daugiau stabdyti Gianni, statyti sieną ir padėti vienas kitam“, – teigė M. Lo.

Tai čekams skoloj dabar vakarienę?

„Juokiasi( aut. past.) Jie sužaidė gerą mačą. Čia krepšinis, turi stebėti kitus ir mokytis“, – pridūrė jis.

Vokiečiai trečiajame kėlinyje graikams per bemaž septynias minutes leido įmesti vos tašką.

„Graikai žaidė gerai ypač pirmoje pusėje. Žaidė fizinį, gerą krepšinį, bet mes sugebėjome reaguoti, atsakėme ir tai mus suteikė šansų laimėti mačą.  Supratome, kad padarėme klaidų gynyboje pirmoje pusėje, leidome bėgti, tad buvo svarbu po pertraukos tai eliminuoti.

Mes turime skirtingus žaidėjus su skirtinga kokybe. Tai yra gerai, nes vis kitas gali rungtynėse iššauti, įnešti savo indėlį. Turime gilią sudėtį“, – teigė gynėjas.