REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lūkuriuojančiai Vyriausybei – rimtas signalas iš užsienio

Nesiimdama jokių veiksmų, Lietuva jau neteko stabilios skolinimosi perspektyvos. Pasak ekspertų, mūsų valstybė turi tik kelis mėnesius, kad išsaugotų gerą įvaizdį užsienio investuotojų akyse, rašo „Kauno diena“.

REKLAMA
REKLAMA

Šalies valdžia vėl sulaukė tarptautinių ekspertų įspėjimų dėl grėsmių Lietuvos ekonomikai.

REKLAMA

Tarptautinė reitingų agentūra „Standard&Poor’s”, nerimaudama dėl grėsmių šalies ekonomikai, pakeitė Lietuvos skolinimosi perspektyvą iš stabilios į neigiamą. Toks sprendimas praėjusią savaitę buvo paskelbtas Latvijai.

„Standard&Poor’s” paskelbė, kad reitingų perspektyva pakeista dėl toliau didėjančio vidaus paklausos, kurią paskatino augančios gyventojų pajamos ir sparti kreditavimo plėtra. Tai, anot tarptautinių ekspertų, didina ekonomikos nesubalansuotumą, o kartu ir perkaitimo grėsmę.

REKLAMA
REKLAMA

Ekspertų pastebėjimu, makroekonominį šalies nestabilumą taip pat atspindi didėjanti infliacija ir einamosios sąskaitos deficitas.

Agentūra informavo, kad jei per kelis artimiausius mėnesius Vyriausybei nepavyks sugriežtinti fiskalinės politikos ir šalies ekonomikai toliau grės perkaitimas, skolinimosi reitingai gali būti sumažinti.

Finansų ministras Rimantas Šadžius tokį „Standard&Poor’s” pranešimą įvertino kaip „pakankamai rimtą signalą“, rašo „Kauno diena“. Jis tikisi, kad šis signalas bus išgirstas visų politinių jėgų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Premjeras Gediminas Kirkilas taip pat rimtai vertina užsienio bei Lietuvos ekspertų prognozes ir rekomendacijas, nors tebesilaiko nuomonės, kad realios ekonomikos perkaitimo grėsmės Lietuvoje nėra.

SEB Vilniaus banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda „Standard&Poor’s”sprendimą vertina kaip įspėjimą, kuris vis dėlto gali atnešti neigiamų pasekmių ir pabloginti užsienio investuotojų požiūrį į Lietuvą.

„Jeigu po šio įspėjimo Lietuvai nesiimant jokių veiksmų skolinimosi reitingai būtų sumažinti, tai toks sprendimas būtų nemažas smūgis mūsų šalies įvaizdžiui. Iki šiol Lietuva buvo vertinama kaip stabiliai ir net labai gerai savo ekonomiką besitvarkanti valstybė. Tai – rimtas signalas užsienio investuotojams, kurie Lietuvą traktuoja kaip investavimo objektą“, - „Kauno dienai“ sakė G. Nausėda.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų