Marijampolės „Sūduva“ žengė žingsnį link Lietuvos moterų krepšinio lygos čempionato pusfinalio. Suvalkijos klubas atkakliose ir permainingose pirmosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse savo žiūrovų akivaizdoje palaužė „Uteną“ - 81:73 (13:18, 24:18, 22:16, 22:21). Antrosios serijos iki dviejų pergalių rungtynės įvyks penktadienį Utenoje.

Sakellie Daniels vedama „Utena“ spurtavo pirmojo kėlinuko viduryje ir po Kristinos Alminaitės dvitaškio pirmavo 9 taškų persvara 18:9. Viešnios sėkmingai gynyboje tvarkėsi su Iveta Šalkauske, kuri pirmąjį metimą pataikė tik ketvirčio pabaigoje.

Ją antrajame kėlinuke puikiai pakeitusi Ieva Prėskienytė labiausiai prisidėjo prie to, kad vos per porą minučių „Sūduvos“ deficitas sumažėtų iki minimumo - 21:22. Perėmusi iniciatyvą Marijampolės komanda nesustojo, todėl ketvirčio viduryje treneriui Alfredui Vainauskui teko prašyti minutės pertraukėlės, kai Rita Milieškienė užbaigė dvi atakas iš eilės ir sugrąžino persvarą aikštelės šeimininkėms. Prieš didžiąją pertrauką „Sūduva“ pranašumas išaugo iki 7 taškų, tačiau uteniškės atsakė dviem tolimais metimais.

Po I.Prėskienytės dvitaškio su varžovės pražanga ir taiklaus baudos metimo puikiai pusę trečiojo kėlinuko sužaidusios Marijampolės krepšininkės įgijo dviženklę persvarą - 47:37. Ji laikėsi vos porą minučių. Sėkminga atkarpa atsakiusios viešnios po dviejų Monikos Aleksaitės baudos metimų priartėjo vieno metimo atstumu (49:46).

Trečiojo ketvirčio pabaigoje blykstelėjusios „Sūduvos“ snaiperės pataikė porą tritaškių iš eilės. Per pirmas dvi ketvirtojo kėlinuko minutes komandos tolimų metimų seriją pratęsė puikiai rungtynių pabaigą sužaidusi Santa Dukate, pridėjusi du tolimus metimus. Aikštelės šeimininkės dar kartą susikrovė dviženklį pranašumą - 67:56.

Nors, ketvirčio viduryje „Utenai“ pavyko sumažinti atsilikimą iki 5 taškų, tačiau S.Dukate pataikė dar vieną tritaškį, vėliau I.Prėskienytė atkovojo kamuolį puolime ir pelnė taškus su varžovės pražanga. Likus žaisti mažiau nei tris minutes, komandas vėl skyrė 10 taškų -79:69. Nepaisant visų uteniškių pastangų, „Sūduva“ pergalės iš rankų nepaleido.

„Sūduvai“ R.Milieškienė pelnė 21 tašką, S.Baliutavičiūtė ir I.Prėskienytė - po 17 taškų.

„Utenos“ gretose išsiskyrė 20 taškų ir 8 atkovotus kamuolius surinkusi S.Daniels. M.Aleksaitė (8 atk. kamuoliai) ir K.Alminaitė (9 atk. kamuoliai) pridėjo po 11 taškų.