0

LKL „Žvaigždžių diena“ 2014: J. Dentmonas – geriausias žaidėjas

Paaiškėjo „snaiperis“ ir „oro karalius“

Klaipėdos „Švyturio“ arenoje surengta Lietuvos krepšinio lygos (LKL) „Žvaigždžių diena“, kurios pagrindiniu akcentu tapo rungtynės tarp „Rytų“ ir „Vakarų“. Po atkaklios kovos Sauliaus Štombergo treniruojami „Vakarų“ krepšininkai 113:108 (31:27, 29:25, 33:30, 21:16) nugalėjo „Rytų“ rinktinę, prie kurios vairo stovėjo Aleksandras Petrovičius.

"Žvaigždžių dieną" vainikavo dėjimo į krepšinio - "Oro karaliaus" - konkursas, kuriame pergalę pirmą kartą šventė Šiaulių "Šiaulių" klubo atstovas - amerikietis Travisas Leslie's. Septynių dalyvių konkurso finale T.Leslie's 95:92 įveikė aktyviausią dienos atletą LKL čempiono įžaidėją J.Dentmoną. Nugalėtojui taip pat buvo įteiktas 4 tūkstančių litų čekis.

Nugalėtojams buvo įteiktas simbolinis 10 tūkstančių 500 litų čekis, kurį pasidalins visa „Vakarų“ komanda. Įspūdingiausio žaidėjo prizą iškovojo Kauno „Žalgirio“ gynėjas Justinas Dentmonas, pelnęs 21 tašką. „LKL snaiperio“ konkurse antrus metus iš eilės ir trečią kartą per lygos istoriją triumfavo Klaipėdos „Neptūno“ gynėjas Marius Runkauskas. Rungtynes 4 taškais be atsako pradėjo „Rytai“, o jau antroje atakoje pirmuoju dėjimu pasižymėjo J.Palaciosas.

Abiejų rinktinių žaidėjai stengėsi sužaisti kuo efektingiau – gražiai taškus pelnė M.Pocius bei M.Lukauskis. Sužaidus 3 minutes rezultatas buvo lygus (9:9). „Rytai“ taškus stengėsi pelnyti kuo greičiau, tačiau tai ne visada pavykdavo – spurtavę „Vakarai“ perėmė iniciatyvą (17:14). Pirmuoju krepšininku, atakavusiu nuo baudų metimo linijos tapo A.Valeika – jis padidino „Vakarų“ atotrūkį iki 20:17. Abiejose komandose A.Petrovičius ir S.Štombergas atliko keitimus – Zabianas Dowdellas iškart atliko rezultatyvų perdavimą, o kitoje aikštės pusėje iš viršaus įkrovė Gintaras Leonavičius.

M.Lukauskis tritaškiu padidino „Vakarų“ pranašumą iki 7 taškų, tačiau dukart paeiliui dėjimu krepšį sudrebinęs J.Palaciosas atsilikimą sušvelnino (23:26). Geriausio LKL tritaškininko vardą pateisino iš toli pataikęs M.Runkauskas. Sužaidus pirmąjį kėlinį „Vakarai“ pirmavo 31:27. Antrajame ketvirtyje „Vakarai“ šovė į priekį – po kontratakų, pasibaigusių Traviso Leslie, Valdo Vasyliaus dėjimais bei dar vienu M.Runkausko šūviu rezultatas tapo 45:32. Juodą „Rytų“ seriją tritaškiu nutraukė Z.Dowdellas.

Fantastišką ataką, kuri buvo lyg apšilimas „Oro karaliaus“ konkursui, surengė „Šiaulių“ legionieriai – greitoje atakoje Derekas Needhamas atliko perdavimą nuo lentos, o kamuolį ore pagavęs T.Leslie įspūdingai įdėjo į krepšį. Devintąjį tašką pelnęs R.Seibutis priartino „Rytus“, tačiau čia pat tuo pačiu atsakė J.Dentmonas (50:40). Po minutės pertraukėlės dukart ataką užbaigė Giedrius Staniulis, „Rytų“ gretose į tai atsakė G.Leonavičius ir R.Seibutis (54:44).

Artėjant ketvirčio pabaigai po krepšiu ėmė dominuoti J.Palaciosas, kurio sąskaitoje buvo jau 14 taškų (57:50). „Rytų“ spurtą sustabdė tritaškį pataikęs P.Jankūnas – 60:52. Po pertraukos į rezultatyviausio „Vakarų“ rinktinės žaidėjo vietą pakilo vieną ataką po kitos rezultatyviai užbaigęs J.Dentmonas. M.Gecevičiaus, R.Seibučio ir Ryano Olanderio pastangomis „Rytai“ neatsiliko (64:69). Kelis sykius iš eilės „Vakarų“ atakų smaigalyje atsidūrė M.Pocius, kuris sirgalius pamalonino gražiu „alley-oop“ dėjimu. Dar kartą iš toli pataikė ir J.Dentmonas, kurio sąskaitoje buvo 19 taškų. Arenoje susirinkusius sirgalius efektingais dėjimais ir toliau džiugino M.Pocius (81:73). „Rytų“ gretose taip pat atsirado etatinis krepšininkas, pasižymėjęs dėjimais – G.Leonavičius, priartinęs komandą 80:85.

Dar vienu neįtikėtinu dėjimu pasižymėjo T.Leslie – aukštai pakilęs „Šiaulių“ legionierius galingai sugrūdo kamuolį į krepšį. Po trečiojo kėlinio „Vakarai“ išliko priekyje 92:82. 4 taškais paskutinį ketvirtį pradėjęs J.Palaciosas sumažino „Rytų“ deficitą, tačiau J.Dentmonas ir V.Vasylius neleido varžovams priartėti. Pirmieji 100-ąjį tašką pelnė „Vakarai“. Po minutės pertraukėlės G.Leonavičius sumažino komandos atsilikimą. Aikštėje prasidėjo kieta kova, krepšininkai grūmėsi dėl kiekvieno kamuolio. Kurį laiką nė vienai rinktinei nepavyko pelnyti nė taško, žaidėjų metimai skriedavo pro šalį arba net neliesdavo lanko (102:96).

Galiausiai iki 4 taškų skirtumą sumažino R.Seibutis, tačiau netrukus tritaškiu per rankas „Vakarų“ pranašumą padidino J.Dentmonas (105:98). Aistruolių plojimų sulaukė J.Dentmono ir A.Valeikos duetas – po amerikiečio perdavimo aukštaūgiui beliko pagauti kamuolį ore ir įkrauti jį į krepšį. Po dar vieno J.Dentmono reido „Vakarai“ pirmavo dviženkle persvara (111:98). Šimtąjį tašką „Rytams“ pelnė R.Seibutis. Prasidėjus paskutinei minutei Arvydas Šikšnius ir Žygimantas Jonušas pataikė po tritaškį ir likus 34 sekundėms „Rytai“ atsilikinėjo 106:113. Vis dėlto išvengti pralaimėjimo jiems nepavyko – „Vakarai“ iškovojo pergalę 113:108.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė: J.Dentmonas 21, M.Pocius 18,T.Leslie 17.

Kitoje barikadų pusėje daugiausiai taškų pelnė "Lietuvos ryto" duetas R.Seibutis 24 ir J.Palaciosas 20.

„LKL snaiperio“ konkurso dalyviai:

Steponas Babrauskas (Vilniaus „Lietuvos rytas“)

Eimantas Bendžius („Lietuvos rytas“)

Mindaugas Lukauskis (Prienų „TonyBet“)

Marius Runkauskas („Neptūnas“)

Justinas Dentmonas (Kauno „Žalgiris“)

Ingusas Bankevicas (Pasvalio „Pieno žvaigždės“)

Rokas Giedraitis („Šiauliai“)

Vidas Ginevičius (Kėdainių „Nevėžis“)

Edgaras Stanionis (Utenos „Juventus“)

Edgaras Švelginas (Alytaus „Dzūkija“)

Mantas Kazonas (Panevėžio „Lietkabelis“)

Karolis Babkauskas (Kauno rajono „LSU-Atletas“)

S.Babrauskas 13

Į konkurso pusfinalį pateko keturi geriausiai pasirodę krepšininkai: 22 taškus surinkęs K.Babkauskas, M.Runkauskas, kurio sąskaitoje buvo 17 taškų ir J.Dentmonas bei E.Stanionis su 16 taškų.

Pusfinalis: Krepšininkas Taškai