LKL: „Žalgiris“ neturėjo vargo su „Nevėžio“ klubu

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai neturėjo vargo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse su Kėdainių „Nevėžio“ komanda. Sekmadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai, žaisdami net ir be traumuoto Pauliaus Jankūno ir poilsio gavusio Roberto Javtoko, nugalėjo varžovus 95:56 (20:14, 21:14, 28:21, 26:7) ir iškovojo 11-ąją pergalę per 15 rungtynių.

Rungtynių pirmuosius taškus iš po krepšio pelnė Tadas Klimavičius, dvi baudas realizavo Mindaugas Kupšas – 4:2. Tuomet „Žalgiris“ surengė spurtą. Jį pradėjo tritaškį pataikęs Justinas Dentmonas, vėliau puikiu reidu jis pelnė dar du taškus, o Martynas Pocius prisidėjo penkiais, Tadas Klimavičius dviem taškais (16:4). Po J.Dentmono dviejų taškų su pražanga persvara buvo šoktelėjusi iki penkiolikos (19:4), tačiau svečiai be atsako surinko šešis taškus ir sumažino atsilikimą (19:10). Per likusį laiką šeimininkams niekaip nesisekė suregzti rezultatyvios atakos, o kėdainiškiai tritaškiu užbaigė ketvirtį ir dar labiau priartėjo – 20:14.

Antrąjį kėlinį tolimu metimu pradėjo buvęs žalgirietis Tauras Jogėla, sumažinęs deficitą perpus (20:17). Kaip ir pirmojo ketvirčio pradžioje šeimininkai atrado lyderį, kuris patempė komandą į priekį. Šįkart lyderio vaidmens ėmėsi Šarūnas Jasikevičius. Jis surinko septynis taškus, tris pridėjo Tomas Dimša – 30:19. Kiek vėliau Š.Jasikevičius pataikė ketvirtąjį savo dvitaškį iš tiek pat galimų, J.Dentmonas taškų kraitį papildė penkiais taškais, Artūras Gudaitis ne tik realizavo baudų metimus, tačiau ir pataikė iš vidutinio nuotolio (41:23). Tiesa, kėlinį penkiais taškais užbaigė „Nevėžis“ ir prieš antrąją rungtynių dalį kauniečiai turėjo 13 taškų persvarą – 41:28.

Po didžiosios pertraukos sėkmingai į žaidimą įsiliejo M.Pocius, pelnęs 7 taškus. Ir toliau varžovus prasiveržimais į neviltį varė J.Dentmonas, naudingai rungtyniavo A.Gudaitis. Aukštaūgis ne kartą nusiėmė kamuolį puolime, o po jo puikaus perdavimo M.Pociui pranašumas išaugo iki dvidešimties – 57:37.Po šešių Dariaus Šilinskio taškų deficitas buvo sumažėjęs iki trylikos (59:46), tačiau visą jo darbą niekais pavertė tolimi Sauliaus Štombergo auklėtinių metimai. Du tritaškius įskraidino J.Dentmonas, vieną pataikė Š.Jasikevičius ir prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė jau 20 taškų – 69:49.

Ketvirtąjį kėlinį dvitaškiu metimu pradėjo Š.Jasikevičius, du taškus pridėjo ir M.Kupšas (73:49). Persvara dar labiau išaugo po „Žalgirio“ snaiperių pasirodymo – du tritaškius pataikė Artūras Milaknis, vieną dvitaškį bei tritaškį pridėjo Vytenis Čižauskas (84:52). V.Čižauskas savo taškų kraitį papildė dar keturiais taškais, T.Dimša buvo taiklus iš dviejų taškų zonos – 90:54. Per likusį laiką M.Kupšas ir V.Čižauskas tik padidino persvarą ir rungtynes laimėjo rezultatu 95:56.

„Žalgiris“: J.Dentmonas 24 (6/8 dvit., 3/3 trit., 5 atk. kam., 2 per. kam.), Š.Jasikevičius 14 (5/6 dvit., 4 rez. perd.), M.Pocius 12 (4/4 dvit.), V.Čižauskas 10 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), A.Gudaitis 9 (11 atk. kam.), M.Kupšas 8, A.Milaknis 6 (2/2 trit.), T.Dimša 5, T.Klimavičius 5 (12 atk. kam.), V.Lipkevičius 2.

„Nevėžis“: G.Leonavičius11 (2 per. kam.), T.Jogėla 10, P.Butkevičius 10.