Lenkijoje sekmadienį vyko 8-asis šio sezono prestižinės „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų etapas, kuriame buvo galima išvysti ir vieną lietuvę – Liveta Jasiūnaitę.

Moterų ieties metimo rungtyje lietuvė geriausiu – antruoju – mėginimu įrankį nuskraidino 60,43 metro (56,05 – 60,43 – 58,37 – X – 59,78) ir užėmė 5-ą vietą. Taip ji dar labiau priartėjo prie kelialapio į finalinį sezono etapą. Varžybas laimėjo japonė Haruka Kitaguchi, kuri paskutiniu metimu pagerino šalies rekordą – 67,04 m.

Taip pat ji pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje bei pagerino varžybų rekordą, kuris nuo 2020 m. priklausė lenkei Mariai Andrejczyk (65,70). „Toks pasirodymas turėtų suteikti daugiau pasitikėjimo savimi prieš startą pasaulio čempionate. Džiaugiuosi, kad pastaruoju metu pagerinau savo įsibėgėjimą.

Treniruotėse viskas klostėsi gerai, todėl tikėjausi šiandien pagerinti varžybų rekordą. Visgi, Japonijos rekordas ir geriausias sezono rezultatas pasaulyje man tapo netikėtumu. Kokia to paslaptis? Šiandien nejaučiau skausmo, o šio stadiono danga man buvo paranki. Dažniausiai turiu problemų su įsibėgėjimu, o čia viskas pavyko puikiai“, - džiaugėsi H.Kitaguchi.

Antrą vietą užėmė australė Mackenzie Little (64,50), trečią – Tori Peeters (62,73) iš Naujosios Zelandijos.   L.Jasiūnaitė sau už nugaros paliko buvusią sezono lyderę norvegę Sigrid Borgę (60,31), dukart iš eilės pasaulio čempione tapusią australę Kelsey-Lee Barber (59,02) bei praėjusių metų Europos vicečempionę serbę Adrianą Vilagoš (56,88).

L.Jasiūnaitė pelnė 4 įskaitinius „Deimantinės lygos“ taškus ir 1250 JAV dolerių. Lietuvė su 11 tšk. bendroje sezono įskaitoje yra 4-a ir labai priartėjo prie patekimo į finalinio etapo šešetuką, mat ieties metikėms iki finalo beliko vienas įskaitinis etapas. L.Jasiūnaitė susikrovė jau 5 tšk. pranašumą prieš 5-8 vietas besidalinančias sportininkes. Kelialapius į sezono finalą jau užsitikrino H.Kitaguchi (23 tšk.) bei M.Little (17). Arti tikslo yra ir K-L.Barber (12).

L.Jasiūnaitė šį sezoną ietį toliausiai sviedė 61,57 m. Geriausias Lietuvos lengvaatletės karjeros rezultatas – 63,98 m. 28 metų L. Jasiūnaitė yra 2018 metų Europos čempionato bronzos medalio laimėtoja, 2019-ųjų universiados čempionė, 2015 metų Europos (iki 23 metų) pirmenybėse laimėjo trečiąją vietą. Pernai ji pateko į „Deimantinės lygos“ varžybų finalą, kuriame buvo šešta. Olimpinis normatyvas šioje rungtyje yra itin aukštas – 64 m.