Lillardo vedama „Blazers“ nukovė NBA lyderius

Svarbią pergalę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) pasiekė Portlando „Trail Blazers“ (41-29) ekipa, išvykoje 105:98 (24:31, 35:25, 25:20, 21:22) palaužusi Jutos „Jazz“ (50-20) klubą.

Mačo eigoje abi komandos spėjo pasidžiaugti dviženkle persvara, tačiau lemiamu metu priekyje atsidūrė „Trail Blazers“, po Carmelo Anthony dvitaškio susikrovę net 16 taškų pranašumą (101:85) ir problemų nebeturėję.

Pagrindiniu pergalės kalviu tapęs Damianas Lillardas per 37 minutes pelnė 30 taškų (7/11 dvitaškių, 3/9 tritaškių, 7/8 baudų metimų), atkovojo 2 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, po kartą suklydo ir prasižengė.

Pirmąjį sezono tritaškį pirmajame kėlinyje pataikė Enesas Kanteris. Turkas per dešimtmetį NBA stabilaus metimo į savo arsenalą taip ir nepridėjo, atakuoja retai ir ne itin taikliai (43/152, 28 procentų taiklumas).

Su taiklumu problemų šiame mače turėjo Jusufas Nurkičius, aikštėje atlikęs viską, išskyrus stabilų taškų rinkimą.

Bosnis per 32 minutes pelnė 11 taškų (3/14 dvitaškių, 5/8 baudų metimų), atkovojo 15, perėmė 3 ir prarado vieną kamuolį, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, blokavo 4 metimus bei 3 kartus prasižengė.

„Jazz“ net ir po nesėkmės išliko geriausia lygos komanda, tuo tarpu „Trail Blazers“ Vakaruose dalinasi 5–6 vietas su Dalaso „Mavericks“ (41/29) bei stengiasi išlaikyti už savęs Los Andželo „Lakers“ (40/30), kad netektų žaisti „play-in“ turnyre.

Jutos klubas ir toliau verčiasi be lyderių Donovano Mitchello ir Mike‘o Conley.

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 30 (6 rez. perd., 3/9 tritaškių), C.J.McCollumas 26, Carmelo Anthony 18 (4/5 tritaškių), Jusufas Nurkičius 11 (15 atk. kam., 6 rez. perd., 3 per. kam., 4 blokai, 3/14 dvitaškių), Normanas Powellas 7 (3/11 metimų).

„Jazz“: Jordanas Clarksonas 29 (3/8 tritaškių), Rudy Gobertas 15 (20 atk. kam., 6/8 dvitaškių), Joe Inglesas 14 (3/9 tritaškių), Bojanas Bogndanovičius 12 (0/5 tritaškių), Georgesas Niangas 11 (3/6 tritaškių).