Ispanijos mieste Barselonoje vykusiose 10-osiose Pasaulio policijos ir ugniagesių žaidynėse Lietuvos ugniagesių krepšinio rinktinė iškovojo aukso medalius.

Ketvirtadienį (07.31) finale rezultatu 67:58 lietuviai nugalėjo ispanus ir užėmė pirmąją vietą, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

Bronzos medaliai buvo įteikti Bulgarijos krepšininkams. Lietuvos ugniagesių krepšinio rinktinė, kurios daugumą sudaro ugniagesiai iš Klaipėdos, nugalėjo komandas iš Niujorko, Bulgarijos ir Madrido bei patyrė vienintelį pralaimėjimą, žaisdama su Ispanijos krepšininkais, kuriuos nugalėjo finale.

Anot PAGD pranešimo, Lietuvos ugniagesių krepšinio rinktinė susigrąžino stipriausios komandos vardą, kurį buvo iškovojusi prieš ketverius metus debiutuodama 8-osiose Pasaulio policijos ir ugniagesių žaidynėse Švedijos sostinėje, Stokholme.

Pernai Indianapolyje (JAV) vykusiose žaidynėse mūsų šalies krepšininkai po atkaklios kovos pralaimėjo varžybų šeimininkams.

Barselonoje gerai pasirodė ir vienintelis Lietuvos sportininkų delegacijoje buvęs sunkiaatletis, Akmenės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Vaidotas Antanaitis. Jis savo svorio kategorijoje ne tik iškovojo aukso medalį, bet ir pagerino šių žaidynių rekordą.

Žaidynėse, kurios baigsis sekmadienį, dalyvauja ir daugkartinė Baltijos šalių čempionatų laimėtoja - Lietuvos ugniagesybos sporto rinktinė, praėjusiose žaidynėse iškovojusi ne vieną medalių komplektą. Tikimasi, kad ir ši komanda pasieks gerų rezultatų.