Moterų krepšinio klubų Eurolygos varžybų B grupės paskutiniojo, 14-ojo, turo rungtynėse trečiadienį Lietuvos čempionė Vilniaus "Lietuvos telekomo" komanda namie po įtemptos kovos palaužė Lenkijos čempiones Gdynės "Lotos VBW Clima" krepšininkes 61:56 (23:19, 4:15, 18:13, 16:9).

Vilnietės, jau anksčiau praradusios visas galimybes patekti į atkrintamąsias varžybas, iškovojo penktąją pergalę. B grupėje mūsiškės liko priešpaskutinės, septintos. Gdynės ekipa, laimėjusi devynerias rungtynes, užėmė antrąją vietą ir pateko į kitą etapą.

Pralaimėjimas Vilniuje Lenkijos klubui neleido tapti B grupės nugalėtoju.

Trečiadienio rungtynių pirmajame kėlinyje iniciatyva priklausė "Lietuvos telekomo" krepšininkėms. Jos pirmavo 5:2, 12:8, 21:15. Antrajame kėlinyje mūsiškėms varžovių krepšys buvo lyg užrištas - vilnietės per 10 min. pataikė vos du metimus iš 19. Po dviejų kėlinių Gdynės komanda, palaikoma apie 150 iš Lenkijos atvykusių krepšinio aistruolių, pirmavo 34:27.

Trečiojo kėlinio viduryje viešnios pirmavo 44:37. Bet po to aštuonis taškus iš eilės pelnė amerikietė Latonija Masalin (LaTonya Massaline), ir "Lotos VBW Clima" ekipos persvara ištirpo. Likus žaisti 10 min., komandas skyrė du taškai - 45:47. 33-iąją min. po L. Masalin tritaškio "Lietuvos telekomas" išsiveržė į priekį 50:49 ir nebeleido varžovėms perimti iniciatyvos.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausia buvo L. Masalin. Ji pelnė 15 taškų. Jurgita Štreimikytė-Virbickienė surinko 12 taškų, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. 12 taškų "Lietuvos telekomui" pelnė ir Rima Valentienė, o Irenos Baranauskaitės sąskaitoje - 11 taškų ir 8 atkovoti kamuoliai.

213 cm ūgio Gdynės ekipos vidurio puolėja Malgožata Didek (Malgorzata Dydek) pelnė 15 taškų ir atkovojo 12 kamuolių. Elein Pauel (Elaine Powell) pridėjo 14, o Agnieška Bibžicka (Agnieszka Bibrzycka) - 11 taškų.

Iki šiol vykusias penkerias oficialias šių komandų rungtynes buvo laimėjęs Lenkijos klubas.

"Vienu metu varžovės buvo gana nemažai atitrūkusios. Malonu, kad komanda atsilaikė ir tikėjo pergale iki pat galo, - po rungtynių teigė "Lietuvos telekomo" komandos vyriausiasis treneris Algirdas Paulauskas. - Žaidėjos turi išmokti laimėti"."Lotos VBW Clima" ekipos vyriausiasis treneris Kšištofas Koziorovičius (Krzysztof Koziorowicz) pažymėjo, kad jo komandai reikėjo pergalės, todėl žaidėjas slėgėpsichologinė įtampa.

Gdynės krepšininkės pralaimėjo kovą dėl kamuolių 40-41. "Turėdami didelę ūgio persvarą, negalėjome sau to leisti. Tai bus labai gera pamoka", - teigė K. Koziorovičius.

Pirmajame rate praėjusių metų gruodį "Lietuvos telekomas" svečiuose pralaimėjo "Lotos VBW Clima" komandai 72:74.

"Lietuvos telekomo" sporto klubo valdybos pirmininkas Gintaras Furmanavičius komandos pasirodymą Eurolygos turnyre įvertino blogai, nes nepavyko įgyvendinti pagrindinio tikslo - iškopti į kitą etapą. G. Furmanavičius apgailestavo, kad teko žaisti pajėgesnėje grupėje. Anot jo, jei "Lietuvos telekomas" būtų žaidęs A grupėje, klubas būtų užėmęs 2-3 vietą ir patekęs į kitą etapą.

"Lietuvos telekomo" sporto klubo valdybos pirmininkas pabrėžė, jog dvejos pirmosios ir dvejos paskutinės rungtynės parodė, kad Eurolygos varžybose ekipa kovoti gali.

Eurolygos pirmenybėse Vilniaus komanda dalyvavo ketvirtą kartą. Kol kas vilnietėms nė karto nepavyko patekti į stipriausiųjų aštuntuką. 2002-2003 metų sezone "Lietuvos telekomo" krepšininkės Eurolygos turnyre iš 14 rungtynių laimėjo 6.Statistika.

Vilniaus "Lietuvos telekomas" - Gdynės "Lotos VBW Clima" (Lenkija) 61:56 (23:19, 4:15, 18:13, 16:9). 1500 žiūrovų.

"Lietuvos telekomui" taškų pelnė: L. Massaline 15, R. Valentienė ir J. Štreimikytė-Virbickienė - po 12, I. Baranauskaitė 11, S. Valužytė 5, D. Velišajeva 4, I. Nikonovaitė 2 (S. Mallory);

"Lotos VBW Clima": M. Dydek 15, E. Powell 14, A. Bibrzycka 11, C. Melvin 10, N. Vodopjanova 4, L. Mizrachi 2 (P. Pavlak, E. Sytnyak, J. Cupryš).

Taiklumas: dvitaškiai - 19/56 (33,9 proc.) ir 21/44 (47,7), tritaškiai - 4/18 (22,2) ir 2/12 (16,7), baudos - 11/14 (78,6) ir 8/14 (57,1).

Atkovoti kamuoliai - 41 ir 40, perimti - 13 ir 3, klaidos - 9 ir 19.