2016 metų Lietuvos atvirajame šiuolaikinės penkiakovės čempionate aukso medalius pelnė Aurelija Tamašauskaitė ir baltarusis Jaroslavas Radykas.

Penkiakovininkai dar tik pradeda pasirengimą 2017 metų sezonui, todėl šalies čempionatą praleido visas būrys pajėgių sportininkų. Tai leido aukštesnes vietas užimti kitiems atletams.

Taip moterų varžybas laimėjo A. Tamašauskaitė, surinkusi 1355 taškus. Ji buvo trečia fechtuojantis, 11-ta plaukiant, bet įspūdingu stiliumi nepaliko konkurentėms vilčių bėgdama ir šaudydama, o jodama pelnė maksimaliai įmanomus 300 taškų.

Sidabro medaliu turėjo tenkintis Emilija Serapinaitė, pelniusi 1342 taškus. Ji buvo geriausia fechtuojantis ir plaukiant, bet tik 6-as rezultatas bėgimo ir šaudymo rungtyje neleido išsaugoti lyderės pozicijos.

Su bronzos medaliu iš Vilniaus išvyko baltarusė Tatsiana Rogačiova, surinkusi 1290 taškų.

Trečiąją vietą tarp Lietuvos sportininkių užėmė Vilma Juchnevičiūtė (5 vieta bendrojoje įskaitoje), pelniusi 1258 taškus.

Tarp vyrų visas prizines vietas išsidalino užsieniečiai. J. Radykas pelnė 1435 taškus, jo tautietis Ilja Polozkovas - 1428, o latvis Nikita Bistrovas - 1396.

Tarp lietuvių aukščiausiai - į 5-ąją vietą - pakilo kaunietis Jokūbas Žurauskas, surinkęs 997 taškus (nedalyvavo jojimo rungtyje).