Lietuvos futsal rinktinė dar likus vienam mačui preliminariojo pasaulio čempionato atrankos turnyro etape garantavo sau kelionę tolyn – lietuviai Jonavoje iškovojo antrą pergalę, rezultatu 2:0 (2:0) nugalėję Izraelio salės futbolininkus.

Tai reiškia, jog lietuviai garantuotai pateks tarp dviejų pirmas vietas užėmusių grupės komandų ir pateks į pagrindinį kvalifikacijos etapą.

Turnyrą Lietuvos rinktinė užbaigs penktadienį dvikova su Šiaurės Airijoje.

Lietuva šiame mače turėjo verstis be dviejų žaidėjų – raudoną kortelę vakar gavusio ir suspenduoto Luko Sendžiko bei Jurijaus Jeremejevo, kuriam vakarykščių rungtynių metu trūko Achilo sausgyslė – futbolininkas iš rikiuotės iškrito ilgam laikui.

Rungtynės prasidėjo apylygiai, lietuviai kelis sykius pabandė savo laimę smūgiais į vartus, tačiau kamuolys į vartus nekrito. Visgi kėliniui artėjant prie pusiaukėlės rinktinės kapitonas Justinas Zagurskas gražiu reidu priartėjo prie vartų ir stipriu smūgiu išvedė lietuvius į priekį.

Po pelnyto įvarčio lietuviai kurį laiką pabandė žaisti penkiais aikštės žaidėjais, tačiau ilga kamuolio kontrolė tiksliu smūgiu į vartus nevirto ir tarp virpstų sugrįžo Ernestas Macenis.

Kėliniui artėjant prie pabaigos Lietuvos komanda įmušė dar sykį, kai galingai iš distancijos šovė Edgaras Baranauskas, tad komandos ilsėtis išėjo šeimininkams pirmaujant 2:0.

Antrojo kėlinio starte Izraelio salės futbolininkai ilgai rungtyniavo su penkiais aikštės žaidėjais, tačiau ryškesnio pavojaus prie lietuvių vartų jiems sukurti nepavyko.

Kėliniui persiritus į antrą pusę teritorinę persvarą perėmė lietuviai, tačiau ji pavojingomis progomis taip pat nevirto.

Per likusį laiką rezultatas taip ir nebepasikeitė, o tai tenkino lietuvius, kurie iškovojo pergalę bei kelialapį į kitą etapą.

Ankstesnėse dienos rungtynėse pirmą savo pergalę iškovojo antradienį lietuvių nugalėta Turkijos rinktinė – turkai po atkaklios kovos 7:4 palaužė Šiaurės Airijos rinktinę ir iškovojo pirmus tris taškus. Šiaurės airiai, savo ruožtu, po dviejų mačų turi surinkę vieną tašką.