Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams nepavyko pratęsti pergalių serijos VTB Vieningosios lygos turnyre. Dirko Bauermanno auklėtiniai namuose 62:75 (16:14, 10:17, 19:19, 17:25) nusileido Kazanės „Uniks“ komandai, kurios gretose rungtyniauja buvęs sostinės klubo legionierius Chuckas Eidsonas.

„Lietuvos ryto“ startinis penketas: Omaras Cookas, Renaldas Seibutis, Steponas Babrauskas, Darius Songaila ir Andreas Glyniadakis.

Per pustrečios minutės nė taško į savo krepšį nepraleidę aikštės šeimininkai pirmavo 4:0, tačiau įsižaidę svečiai išsiveržė į priekį (8:6). Įpusėjus kėliniui po Martyno Gecevičiaus baudos metimų rezultatas buvo lygus, tačiau technine pražanga nubaudus O.Cooką, „Uniks“ įgijo puikią progą atitrūkti (12:8). Po Dirko Bauermanno paprašytos minutės petraukėlės M.Gecevičius pataikė du tritaškius, kurie likus minutei ištirpdė atsilikimą (14:14). Po pirmųjų dešimties minučių „Lietuvos rytas“ priekyje 16:14.

Antrajame ketvirtyje sostinės klubo krepšininkai žaidė lyg nesavi – ypač strigo puolimas, gynyboje taip pat netrūko klaidų. Po Andrew Goudelocko dvitaškio „Lietuvos rytas“ atsilikinėjo 20:23. Po beveik 4 minučių tylos taškus aikštės šeimininkams pelnė D.Songaila, tačiau „Uniks“ toliau dominavo aikštėje (27:22). Artėjant didžiajai pertraukai žaidimas suaktyvėjo – taškus iš po krepšio rinko Juanas Palaciosas ir D.Songaila. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis dvitaškį pataikęs Chuckas Eidsonas padidino „Lietuvos ryto“ deficitą – 26:31.

Sėkmingai trečiąjį ketvirtį pradėjęs Vilniaus klubas per mažiau nei pusantros minutės sumažino atsilikimą iki minimumo (30:31), tačiau individualiomis pastangomis Rusijos krepšininkai atsitiesė ir po spurto 9:2 pabėgo į priekį (40:32). Kurį laiką taškus vilniečiai rinko nuo baudų metimo linijos, o galiausiai iš toli šovė M.Gecevičius, prikėlęs visą komanda (41:46). Kibiau gintis pradėję D.Bauermanno auklėtiniai ėmė kvėpuoti varžovams į nugarą (45:48). Prieš paskutinę rungtynių atkarpą „Lietuvos rytas“ atsilikinėjo tokiu pačiu skirtumu kaip ir prieš trečiąjį kėlinį – 45:50.

Paskutinio ketvirčio pradžioje 5 taškus iš eilės pelnęs Eimantas Bendžius atstatė pusiausvyrą (50:50), o vėliau iš jo lyderio rolę perėmęs J.Palaciosas neleido varžovams per daug atitolti (53:54). Vis dėlto rusai rado spragų vilniečių gynyboje ir susigrąžino 5 taškų pranašumą (53:58). Tolstančius „Uniks“ krepšininkus „Lietuvos rytas“ vijosi tritaškiais – po metimą iš toli pataikė M.Gecevičius ir O.Cookas (59:62). Tačiau gynyba svarbiu momentu šlubavo – prasidėjus priešpaskutinei minutei Kazanės ekipa pirmavo 67:59. Skaudų tritaškį smeigęs A.Goudelockas paskandino visas „Lietuvos ryto“ viltis. Finalinė sirena skelbė „Uniks“ pergalę 75:62.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 14, D.Songaila (8 atk. kam.) 12, J.Palaciosas (7 atk. kam.) ir E.Bendžius po 7, S.Babrauskas ir O.Cookas (5 rez. perd.) po 5, R.Seibutis ir A.Glyniadakis po 4, M.Tepičius ir S.Jelovacas po 2, G.Orelikas ir T.Lydeka taškų nepelnė.

„Uniks“: A.Goudelockas 28, K.Kaimakoglou 18, V.Veremejenka 8, N.Zisis ir Ch.Eidsonas po 7.