Ketvirtose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo rungtynėse sudėtingą pergalę iškovojo Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai, kurie rezultatu 73:65 įveikė Kauno "Žalgirį" ir išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą 2-2.

Rungtynes abi ekipos pradėjo netaikliais antpuoliais – pirmosios dvi abiejų komandų atakos baigdavosi netaikliais metimais arba prarastu kamuoliu, tačiau vėliau kauniečiai sugebėjo šiek tiek nutolti (2:8 - sužaidus penkias pirmojo kėlinuko minutes).

Antroje kėlinuko dalyje neatlaikė K.Rusho nervai - vilniečių legionierius užsidirbo nesportinę pražangą, tačiau kauniečiai sugebėjo pelnyti tik vieną tašką. Vilniečių taškų badą numalšino jaunasis M.Gecevičius, perėmęs kamuolį bei pelnęs du taškus su pražanga, tačiau bet kokias „Lietuvos ryto“ viltis priartėti nubraukdavo klaidos (7 klaidos per 7.30 min).

Prasidėjus paskutinei kėlinuko minutei šešių (11:17) taškų kauniečių persvara, paskutinėmis kėlinuko sekundėmis A.Šležas pelnė tritaškį bei gynyboje blokavo kauniečių paskutinį metimą ir rezultatas švieslentėje skelbė dviejų taškų „Žalgirio“ persvarą-17:19.

Antrojo kėlinuko pirmos atakos metu A.Jomantas išlygino rezultatą, o netrukus M.Gecevičius pelnė devintąjį savo tašką. Sužaidus tris minutes kauniečiai priekyje keturiais taškais (22:26), o pagrindinė vilniečių atsilikimo priežastis – klaidos puolant priešininkų krepšį.

Įpusėjus antrajam kėlinukui – minimali „Žalgirio“ persvara, o vilniečių lyderis – M.Gecevičius, surinkęs jau dvylika taškų. Per likusį laiką vaizdas aikštelėje nesikeitė – kauniečiai sugebėdavo išlaikyti penkių – septynių taškų pranašumą, ir likus žaisti dvi minutes rezultatas buvo 27:34. Per paskutinę kėlinuko atkarpą abi ekipos apsikeitė taikliomis atakomis ir ilsėtis komandos išėjo esant rezultatui 31:36.

Trečiąjį kėlinuką daug sėkmingiau pradėjo "Lietuvos ryto" komanda, kuri pelnė 6 taškus be atsako ir pirmą kartą išsiveržė į priekį (37:36). Vis dėlto po minitės pertraukėlės žalgiriečiams pavyko išlyginti rezultatą (39:39).

Aistros aikštelėje nerimo – po susistumdymo Tanoka Beardas ir Marijonas Petravičius nubausti techninėmis pražangomis. Pirmuosius taškus sužaidus pusę trečiojo kėlinuko pelnė Robertas Štlemaheris, pataikęs iš toli (42:39). Vis dėlto rezultatas netrukus ir vėl tapo lygus (43:43).

Aikštelėje pasirodžius Martynui Gecevičiui, "Lietuvos ryto" žaidimas ir vėl pagyvėjo, o po trijų įžaidėjo prasiveržimų bei dviejų baudos metimų šeimininkų pranašumas padidėjo iki 7 taškų (51:44). Po trijų kėlinukų "Lietuvos rytas" buvo priekyje 51:48.

Ketvirtasis kėlinukas prasidėjo vangiai ir nerezultatyviai, tačiau sužaidus beveik dvi minutes tolimą metimą pataikė Kareemas Rushas, o Marijonas Petravičius pelnė du taškus su pražanga (57:48).

Kauniečiams nepadėjo ir minutės pertraukėlė. Nors iš pradžių buvo pavykę sušvelninti skirtumą iki 5 taškų (52:57), "Lietuvos ryto" krepšininkai pataikė du tolimus metimus ir pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (63:52).

Vis dėlto net ir tokiu metu "Žalgiris" nenuleido rankų. Pradėję kibiau gintis kauniečiai kelis sykius sustabdė varžovų puolimą, o patys surinko 9 taškus iš eilės ir prisivijo varžovus iki 2 taškų (61:63).

Likus žaisti pusantros minutės M.Gecevičiaus kontrataka padidino vilniečių persvarą iki 4 taškų (67:63). Netrukus penktąją pražangą užsidirbo T.Beardas, o po R.Štelmaherio baudos metimų likus žaisti 14 sekundžių "Lietuvos rytas" pirmavo 71:65. Dvikovą vilniečiai laimėjo rezultatu 73:65.

"Lietuvos rytas": M.Gecevičius - 22 (5/5 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai, 3/3 baudos, 3 rez. perd.), A.Jomantas - 14 (7 atk. kam.), J.P.Batista - 11 (12 atk. kam.), M.Petravičius - 9 (5 atk. kam.), R.Štelmaheris - 8 (5 rez. perd.).

"Žalgiris": T.Beardas - 15 (5 atk. kam.), D.Collinsas - 12, P.Jankūnas - 11 (6 atk. kam.), J.Mačiulis - 9, M.Machado - 8.