Lengvą pergalę Lietuvos krepšinio pirmenybėse (LKL) iškovojo šalies čempionas Vilniaus „Lietuvos rytas“, Prienuose 100:77 (31:26, 28:20, 16:17, 25:14) įveikęs vietos „Rūdupį“.

Rungtynių pradžioje Prienuose šeimininkavo ne vietos „Rūdupis“, o svečiai iš sostinės – 12:4. Tiesa, netrukus prieniškių veiduose pasimatė šypsena, kurią suformavo sėkmingas aikštės šeimininkų žaidimas. Daugiausiai Valdo Dabkaus ir Giedriaus Jankausko pastangomis antroje ketvirčio pusėje „Rūdupis“ išsiveržė į priekį – 16:15. Vis dėlto „Lietuvos rytui“ pavyko atstatyti pranašumą ir pirmasis kėlinys baigėsi Rimo Kurtinaičio auklėtiniams pirmaujant penkiais taškais – 31:26.

Antrojo kėlinuko pradžioje „Rūdupis“ žaibiškai pavijo varžovus ir po dviejų tolimų metimų persvėrė rezultatą – 32:31. Nors vilniečiai ir vėl atsiplėšė (36:31), Prienų komanda Lietuvos čempionams kibti į atlapus nenustojo bei toliau mynė priešininkams ant kulnų – 41:43.

Vis dėlto ketvirčio pabaigoje išryškėjo „Lietuvos ryto“ pranašumas. Jau septyniolika taškų surinkęs Martynas Gecevičius savo atakomis bei bendraklubių pagalba ėmė kasti kapą visai „Rūdupio“ ekipai – 54:41. Po pirmųjų dvidešimties minučių svečiai turėjo sukaupę trylikos taškų pranašumą – 59:46.

Po pertraukos „Lietuvos rytas“ kontroliavo žaidimo eigą ir neleido šeimininkams pernelyg priartėti bei pagalvoti apie intrigos atkūrimą. Prieš lemiamą susitikimo dalį LKL čempionai galėjo turėti solidų šešiolikos taškų pranašumą (75:59) ir ketvirtajame kėlinyje į aikštę žengti ramiai bei atsipalaidavę, tačiau „Rūdupis“ paskutinėmis trečiojo kėlinuko akimirkomis sugebėjo šiek tiek aptirpdyti „Lietuvos ryto“ persvarą bei neleido mačo favoritams atsipūsti anksčiau laiko – 63:75.

Ketvirtajame kėlinyje komandoms beliko sutvarkyti formalumus. „Lietuvos rytas“ be didesnių problemų išlaikė saugų atstumą nuo „Rūdupio“ ir šventė nesunkią pergalę rezultatu 100:77.

„Rūdupis“: V. Dabkus 20, G. Vileita 19, G. Jankauskas 10, G. Andrijauskas, P. Šakinis ir G. Orelikas – po 7, M. Kasiulevičius 4, P. Parachomikas 2, K. Šeštokas 1.

„Lietuvos rytas“: M. Gecevičius 23, V. Ginevičius 17, S. Babrauskas 14 (5 rez. perd.), K. Bajramovičius 12 (8 atk. kam.), A. Baynesas 10, D. Zavackas 9 (6 atk. kam.), S. Buterlevičius 8, J. Sinica 5, J. Valančiūnas 2.