Vilniaus „Lietuvos rytas“ išlieka vienintele komanda, nepralaimėjusia Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Aleksandro Petrovičiaus auklėtiniai svečiuose 78:61 (24:16, 21:18, 17:16, 16:11) nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“ ir pergalingai užbaigė 2013-uosius metus.

Septynias pergales iš tiek pat galimų savo sąskaitoje turintys vilniečiai yra vienvaldžiai šalies pirmenybių lyderiai, tuo tarpu „Nevėžis“ su 7 pergalėmis ir 6 nesėkmėmis žengia šeštas.

Šiame susitikime „Lietuvos rytui“ negalėjo padėti Darius Songaila ir Tautvydas Lydeka.

Rungtynes Vilniaus ekipa pradėjo tokiu startiniu penketu: Zabianas Dowdellas, Martynas Gecevičius, Renaldas Seibutis, Stevanas Jelovacas ir Juanas Palaciosas.

Pirmasis taškų sąskaitą baudos metimu atidarė R.Seibutis. Netrukus aikštės šeimininkai persvėrė rezultatą, tačiau tada prabilo toliašaudė „Lietuvos ryto“ artilerija – dukart iš toli pataikė S.Jelovacas, vėliau sėkmingą atkarpą sužaidė ir M.Gecevičius (14:9). Vilniečių klaidomis pasinaudojęs „Nevėžis“ buvo priartėjęs (14:16), tačiau M.Gecevičius ir S.Jelovacas truktelėjo komandą į priekį (20:14). Aidint finalinei kėlinio sirenai Steponas Babrauskas tritaškiu padidino pranašumą iki 8 taškų – 24:16.

Antrajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ ir toliau varžovus žudė tolimais metimais – sykį pataikė R.Seibutis, dukart – Omaras Cookas. Didžiausią persvarą A.Petrovičiaus auklėtiniai įgijo po Andreaso Glyniadakio dvitaškio – 35:18. Aktyviau gintis pradėjęs „Nevėžis“ ėmė artėti, tačiau vilniečiai išsaugojo dviženklį pranašumą (37:27). Vilniečiams sunkiausiai sekėsi stabdyti 15 taškų pelniusį Valdą Dabkų. Ketvirčio pabaigoje varžovų pražangas provokavęs „Lietuvos rytas“ sėkmingai realizavo baudų metimus ir neprisileido „Nevėžio“ arčiau – 45:34.

Po didžiosios pertraukos abiejų komandų krepšininkai buvo aktyvūs, vyko žaidimas „taškas į tašką“ (51:39). Į aikštę sugrįžęs iškart pasižymėjo O.Cookas, pataikęs du tritaškius iš eilės. Vėliau „Lietuvos ryto“ lyderio rolę perėmė J.Palaciosas, pelnęs 5 taškus paeiliui. Paskutinę kėlinio sekundę taškus pelnęs „Nevėžio“ puolėjas Simas Buterlevičius sušvelnino atsilikimą, tačiau sostinės klubas išsaugojo saugų pranašumą – 62:50.

Paskutinę rungtynių atkarpą „Lietuvos rytas“ pradėjo tuščia keturių minučių atkarpa – galiausiai taškus komandai pelnė J.Palaciosas, netrukus jo pavyzdžiu pasekė ir Z.Dodwellas – įsisiautėjęs amerikietis įmetė 9 taškus paeiliui (73:57). Paskutinėmis rungtynių minutėmis A.Petrovičiaus auklėtiniai užtikrintai kontroliavo situaciją ir įsirašė septintąją pergalę LKL čempionate – 78:61.

„Lietuvos rytas“: Stevanas Jelovacas 16, Juanas Palacisoas (7 atk. kam., 4 rez. perd.) 14, Omaras Cookas (4/5 tritaškiai, 4 rez. perd.) 12, Zabianas Dowdellas (4/7 dvitaškiai) 11, Martynas Gecevičius 9, Steponas Babrauskas (6 atk. kam.) 8, Renaldas Seibutis 6, Andreas Glyniadakis 2.

„Nevėžis“: Valdas Dabkus 17, Simas Buterlevičius 15, Gintaras Leonavčius 13, Arvydas Šikšnius 8, Tyrone‘as Brazeltonas 5, Aurimas Adomaitis 3.Septynias pergales iš tiek pat galimų savo sąskaitoje turintys vilniečiai yra vienvaldžiai šalies pirmenybių lyderiai, tuo tarpu „Nevėžis“ su 7 pergalėmis ir 6 nesėkmėmis žengia šeštas.