Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa pateko į Ispanijoje vykstančio „Nike International Junior Classification Tournaments“ turnyro pusfinalį. Pirmadienį lemiamose B grupės rungtynėse vilniečiai rezultatu 93:65 (26:16, 15:19, 28:17, 24:13) sutriuškino Madrido „Real“ klubą, iškovojo antrąją pergalę iš eilės ir tapo grupės nugalėtojais.

Pusfinalyje vilniečiai susitiks su C grupės nugalėtoja Badalonos DKV „Joventut“ ekipa. Pergalė šiose rungtynėse suteiktų tiesioginį bilietą į Eurolygos finalo ketverto metu vyksiantį pagrindinį turnyrą.

Nors susitikimą kiek sėkmingiau pradėjo „Real“ ekipa, vilniečiai netruko perimti iniciatyvą ir po Deivido Nazarovo, Jono Valančiūno ir Pauliaus Dambrausko metimų įpusėjus kėliniui jau pirmavo 15:8. Iki ketvirčio pabaigos daugiausiai J.Valančiūno metimų dėka „Lietuvos rytas“ dar labiau padidino savo pranašumą ir po pirmojo kėlinio jau turėjo dešimties taškų persvarą - 26:16.

Antrąjį ketvirtį „Lietuvos rytas“ pradėjo Dovydo Rediko tritaškiu ir Lino Valatkevičiaus baudos metimu, o skirtumas šoktelėjo iki keturiolikos taškų - 30:16. Nors „Real“ ekipai buvo pavykę priartėti, sužaidus septynias minutes šiame ketvirtyje Povilas Duchovskis ir Mantas Kadzevičius vėl atstatė dviženklį „Lietuvos ryto“ pranašumą - 39:29. Visgi paskutinę atkarpą Madrido krepšininkai laimėjo 6:2 ir „Lietuvos ryto“ persvara įpusėjus mačui siekė šešis taškus - 41:35.

Po didžiosios pertraukos sužaidus dvi minutes „Real“ krepšininkai buvo grėsmingai priartėję (44:40), tačiau vilniečiai į tai atsakė spurtu 11:4 ir Ovidijus Varanauskas baudos metimais vėl grąžino „Lietuvos rytui“ dviženklį pranašumą - 55:44. Antroje ketvirčio pusėje „Lietuvos rytas“ dar labiau atitrūko bei po trisdešimties minučių kovos jau pirmauja solidžia persvara - 69:52.

Lemiamame ketvirtyje „Real“ krepšininkai dar bandė gelbėti situaciją, tačiau vilniečiai sėkmingai atlaikė varžovų spaudimą, o mačo pabaigoje įgijo triuškinančią persvarą. „Lietuvos rytas“ laimėjo rungtynes rezultatu

„Lietuvos rytas“: O.Varanauskas 19 (dvitaškiai 4/8), J.Valančiūnas 16 (15 atk. kam., 4 blk.), A.Pečiukevičius 15, P.Dambrauskas 9, D.Nazarovas 8.

„Real“: N.Mirotičius 26 (dvitaškiai 10/13, 12 atk. kam.), N.Rakočevičius 11, E.Bahillo 9.