„Lietuvos rytas“ nepaliko jokių šansų „Partizanui“

Lyg iš natų žaidęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ namie 78:56 (26:22, 18:17, 22:7, 12:10) nušlavė Belgrado „Partizaną“ ir Eurolygoje iškovojo trečią pergalę.

Susitikimą taikliu baudos metimu pradėjo A. Baynesas – 1:0. Svečiai į tai atsakė A. Maričiaus ir J. Vesely dvitaškiais – 4:1. Aikštės šeimininkai pelnė 5 taškus be atsako ir vėl išsiveržė į priekį – 6:4. Po A.Jomanto dvitaškio su pražanga bei D. Zavackio tritaškio sostinės ekipa įgijo 8 taškų pranašumą – 17:9. Likus žaisti 3 minutes Serbijos čempionams buvo pavykę priartėti iki (21:19), tačiau „Lietuvos ryto“ komanda greitai vėl atitrūko – 26:19. Per likusį laiką „Partizan“ klubui pavyko sumažinti deficitą iki 4 taškų – 26:22.

Antrąjį ketvirtį „Lietuvos rytas“ pradėjo penkiais iš eilės M. Gecevičiaus taškais – 31:22. Sužaidus tris minutes M. Gecevičius realizavo abu baudos metimus ir skirtumas tarp ekipų pirmą kartą šiame mače tapo dviženklis – 35:25. Antroje rungtynių atkarpoje likus žaisti tris su puse minutės ir Europos taurės savininkams pirmaujant 40:31 R. Kurtinaitis paprašė minutės pertraukėlės. Po jos serbai laimėjo atkarpą 6:0 bei grėsmingai priartėjo – 40:37. M. Bjelicos dvitaškiu pirmąją susitiko dalį baigę vilniečiai pirmavo 44:39.

Trečiąjį kėlinuką aikštelės šeimininkai pradėjo spurtu 10:0, kuris jiems leido atstatyti dviženklę persvarą – 54:39. Pirmuosius taškus antroje rungtynių pusėje svečiai pelnė sužaidus net 4 minutes – 54:40. „Lietuvos rytui“ pirmaujant 61:44 „Partizan“ vyr. treneris D. Vujoševičius paprašė antrosios minutės pertraukėlės trečiajame ketvirtyje. Likus žaisti 40 sekundžių M. Gecevičiaus tritaškis jo ekipai suteikė jau 20 taškų pranašumą – 64:44. Toks skirtumas tarp komandų išliko ir po trisdešimties žaidimo minučių 66:46.

Paskutiniosios dešimt žaidimo minučių tebuvo formalumas. Jų metų sostinės krepšininkai toliau itin kibiai gynėsi ir išlaikė solidų pranašumą bei šventė trečiąją pergalę Eurolygoje šį sezoną – 78:56.

„Lietuvos rytas“: M. Gecevičius 19 (5 rez. perd.), D. Zavackas 13, A. Baynesas ir M. Bjelica po 12, B. Popovičius 10 (5 rez. perd.), A. Jomantas 6, D. Borovnjakas 4, S. Babrauskas 2.

„Partizan“: A. Maričius (10 atk. kam., 5 kl.) ir B. McCalebbas po 16, L. Robertsas 7 (6 atk. kam., 5 kl.), S. Vranesas 5.

Priminsime, kad prieš tai LKL čempionai 77:70 įveikė „Efes Pilseną“, 69:62 pranoko „Ententę“ ir 73:97 neatsilaikė prieš Pirėjo „Olympiacosą“.

„Lietuvos rytas“ per visą savo dalyvavimo Eurolygoje istoriją namuose laimėjo net 16 iš 19 žaistų rungtynių.