0

„Lietuvos rytas“ krito Belgrade ir atsidūrė ant prarajos ribos

Apmaudų pralaimėjimą aštuntose Eurolygos D grupės rungtynėse patyrė Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda, išvykoje 74:75 (11:18, 22:21, 18:20, 23:16) paskutinėmis sekundėmis nusileidusi Belgrado „Partizan“ krepšininkams.

Rungtynių pradžia nieko gero nežadėjo – serbai pelnė penkis lengvus taškus iš eilės 0:5. „Lietuvos ryto“ taškų badas tęsėsi 4,5 min., kol galiausiai jį nutraukė tritaškį pataikęs M.Katelynas – 3:8. Puolime svečiai toliau turėjo labai daug problemų. „Partizan“ pirmąjį ketvirtį laimėjo 18:11, nors neretai atakavo laisvi, bet daugumos progų nerealizavo.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Lietuvos rytas“ atrodė it visai kita komanda. Septyni taškai iš eilės per pusantros minutės ir „Partizan“ persvara buvo sudaužyta į šipulius – 18:18. Dar po minutės D.Ivanovas pirmą kartą išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį 23:21. „Lietuvos rytas“ buvo ant bangos (25:21), tačiau laiku paprašyta D.Vujoševičiaus minutės pertraukėlė apvertė viską aukštyn kojomis – po spurto 9:0 serbai vėl atsidūrė priekyje 25:30. Bet vilniečiai ilgai tylėti negalėjo. Baudas sumetė S.Babrauskas, tritaškį pridūrė neįspūdingai atrodęs N.Nedovičius ir rezultatas vėl buvo lygus, o netrukus ir teigiamas – 32:30. Deja, per minutės pertraukėlę D.Vujoševičius vėl darė stebuklus – kėlinį „Partizan“ baigė 9:1 ir po dviejų kėlinių pirmavo 39:33.

Po pertraukos atrodė, kad „Partizan“ klubui ji buvo turiningesnė – 34:46. Belgrado krepšininkai kėsinosi dar toliau pabėgti, tačiau „Lietuvos rytas“ galiausiai rado savo žaidimą ir vijosi priešininkus – 49:52. Kai varžovas buvo ranka pasiekiamas, latvis D.Bertanis iniciavo spurtą, po kurio komandas vėl skyrė 10 taškų – 49:59.

Puiki ketvirto kėlinio pradžia, inicijuota L.Radoševičiaus, nuteikė itin optimistiškai – 58:59. „Partizan“ toliau klydo puolime, o L.Radoševičius persvėrė rezultatą – 60:59. Likus 5 min. rezultatas buvo lygus – 63:63. Nors nedėkingą nesportinę pražangą užsidirbo R.Seibutis, du N.Nedovičiaus tritaškiai iš eilės tempė „Lietuvos rytą“ į priekį – 69:69. Šeimininkų gretose įsibėgėjo iki tol labai blankiai atrodęs L.Westermannas – iš pradžių ore „pakabino“ kamuolį D.Gordonui, o vėliau puikiu prasiveržimu išvedė „Partizan“ į priekį 69:71. Likus 2 min. N.Nedovičius atsakė šaltakraujišku dvitaškiu – 71:71.

Likus pusantros minutės R.Seibutis išvedė vilniečius į priekį pataikydamas tolimą metimą (74:73), bet greitai lietuvių krepšį dėjimu drebino D.Gordonas (74:75). Likus 30 sek. kamuolys buvo vilniečių rankose. R,Seibutis nepataikė iš vidutinio nuotolio, o prasižengti po netaiklaus metimo nepavyko. „Partizan“ sirgaliai triumfavo.

„Lietuvos rytas“: N.Nedovičius 16, L.Radoševičius 15, R.Seibutis ir J.Blūmas po 12, D.Ivanovas 10, S.Babrauskas 5, M.Katelynas 3, P.Samardžiskis 1.

„Partizan“: D.Bertanis 14, V.Lučičius 13, D.Musli 12, D.Milosavljevičius ir D.Gordonas po 10.