„Lietuvos rytas“ Eurolygą irgi pradėjo pergale!

R. Kurtinaičio armija įspūdingai pradėjo kovą Eurolygoje – tarpsezonį trijų lyderių netekęs „Lietuvos ryto“ klubas šiandien pirmame B grupės mače 77:70 (21:16, 17:9, 24:21, 15:24) įveikė turkų „Efes Pilseną“.

Pirmuosius taškus šiose rungtynėse dėjimus pelnė A. Baynesas – 2:0. Sužaidus vos dvi minutes australas užsidirbo trečiąją asmeninę pražangą ir buvo priverstas sėstis ant atsarginių žaidėjų suolelio. Po D.Santiago ir P.Shumperto dvitaškių „Efes Pilsen“ išsiveržė į priekį – 4:2. „Lietuvos rytas” pelnė 6 taškus be atsako ir įgijo 4 taškų persvarą – 8:4.

Sužaidus 7 minutes ir aikštelės šeimininkams esant priekyje 12:11 Turkijos čempionų vyr. treneris paprašė minutės pertraukėlės. Likus žaisti 2 minutes iki tol 8 taškus įmetęs M. Bjelica gavo trečiąją asmeninę pražangą ir buvo priverstas atsisėsti ant atsarginių žaidėjų suolelio. M. Gecevičiaus pelnė 6 taškus iš eilės ir Europos taurės savininkai truktelėjo į priekį – 19:13. Iki ketvirčio pabaigos „Efes Pilsen“ šiek tiek sumažino savo deficitą, tačiau šeimininkai vis dar priekyje 21:16.

Antrajame kėlinyje sužaidus 3 minutes B.Nachbaras pataikė tritaškį ir privertė R.Kurtinaitį prašyti minutės pertraukėlės – 19:23. Po jos „Lietuvos rytui“ pavyko kelis kartus sėkmingai apsiginti nuo varžovų atakų, o M. Gecevičiui įmetus tolimą metimą sunerimęs „Efes Pilsen“ treneris paprašė minutės pertraukėlės – 26:19.

S. Babrauskas pataikė dar vieną tolimą metimą ir vilniečių pranašumas pirmą kartą šiame mače buvo dviženklis – 29:19. Likus žaisti 3 minutes sostinės klubui nuskambėjo dar vienas pavojaus signalas – D.Borovnjakas buvo nubaustas ketvirtąja asmenine pražanga. Vis dėlto „Lietuvos ryto“ dviženklę persvarą turėjo ir įpusėjus mačui – 38:25.

Antrojo susitikimo dalis prasidėjo tritaškių lietumi. Į M. Gecevičiaus ir D. Zavacko tritaškius tolimu metimu atsakė K. Tunčeri – 44:28. Įpusėjus kėlinukui komandas skyrė 13 taškų – 48:35. Likus rungtyniauti 2 minutes S. Babrauskas pataikė tritaškį ir „Lietuvos ryto“ pranašumas perkopė 20 taškų atžymą – 60:38. „Efes Pilsen“ ketvirtį užbaigė dviem tritaškiais, kurie leido jiems sumažinti deficitą iki 16 taškų – 62:46.

Ketvirtąjį kėlinuką svečiai pradėjo spurtu 7:0, sumažino „Lietuvos ryto“ persvarą iki vienaženklio skaičiaus – 53:62 bei R. Kurtinaitį privertė prašyti dar vienos minutės pertraukėlės. Užsitęsusią vilniečių tylą nutraukė M. Gecevičiaus tritaškis – 65:53.

Nors turkai pataikė iš po krepšio (65:55), tačiau M. Gecevičius smeigė du tolimus metimus iš eilės ir likus žaisti lygiai 5 minutes skirtumas tarp komandų išaugo iki 16 taškų – 71:55. Turkijos čempionai kilo į lemiamą šturmą (73:63), bet vilniečiai be didesnio vargo atsilaikė prieš varžovų bandymus priartėti ir šventė pirmąją pergalę Eurolygoje – 77:70.

„Lietuvos rytas“: M. Gecevičius 21 (5/8 tritaškių), D. Zavackas 15 (6 atk. kam.), A. Baynesas 14 (6 atk. kam.), B. Popovičius 11 (10 rez. perd., 5 kl.), M. Bjelica 8, S. Babrauskas 6, D. Borovnjakas 2.

„Efes Pilsen“: P. Shumpertas 12, I. Rakočevičius 11, Ch. Smithas 10, M. Kasunas 9.