LKL finalo serijos antrose rungtynėse Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa svečiuose 75:64 (19:17, 22:11, 16:17, 18:19) užtikrintai nugalėjo Kauno „Žalgirį“ bei išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą 1:1.

Susitikimą M. Bjelicos ir A. Jomanto taškais pradėjo svečiai – 4:0. Šeimininkų taškų sąskaitą, sužaidus 2 minutes, atidarė M. Browno baudos metimai – 2:4. „Žalgirį“ pirmą kartą į priekį išvedė M. Kalniečio tolimas metimas – 9:6. Netrukus vilniečiai atstatė pusiausvyrą (9:9) ir nuo tada užvirė kova taškas į tašką. Pirmaujanti ekipa keitėsi po beveik kiekvienos sėkmingos vienos arba kitos komandos atakos, o pirmąjį kėlinuką sunkiu dvitaškiu užbaigęs A. Jomantas „Lietuvos rytą“ išvedė į priekį – 19:17.

Antrajame ketvirtyje tęsėsi nuožmi kova. 14-ąją mačo minutę rezultatas vis dar buvo lygus, tačiau tada LKL vicečempionų puolimas visiškai sustojo. 3 minutes jiems nepavyko įmesti taškų, o varžovai jų surinko 7 bei atitrūko – 31:24. D. Šalengos dvitaškis nutraukė kauniečių tylą (26:31), tačiau netrukus „Lietuvos rytas“ įmetė 6 taškus be atsako ir pirmą kartą šiose rungtynėse įgijo dviženklį pranašumą – 37:26. Sostinės klubas solidžią persvarą turėjo ir įpusėjus mačui – 41:28.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje nepasikeitė. Ir toliau užtikrintai pirmavo vilniečiai. Sužaidus 3 minutes jų persvara siekė jau 17 taškų – 48:31. Kėliniui perkopus į antrąją pusę „Žalgiris“ ėmė po truputį atsigauti. Sutankinę gynybą po krepšiu bei agresyviau pradėję pulti laikinosios sostinės krepšininkai apkarpė deficitą iki 11 taškų – 41:52. Vis tik trečiajame ketvirtyje daugiau žalgiriečiams pasivyti varžovų nesugebėjo ir po trisdešimties žaidimo minučių jie turėjo 12 taškų deficitą – 57:45.

Paskutiniajame kėlinuke „Lietuvos ryto“ krepšininkai žaidė lėta, pozicinį žaidimą, kuris „Žalgiriui“ neleido nė pagalvoti apie galimybę pasivyti juos. Vis tik „žalieji“ neketino nuleisti rankų ir likus žaisti 2 minutes D. Šalengos tolimas metimas po labai ilgos pertraukos sumažino aikštės šeimininkų atsilikimą iki vienženklio skaičiaus (59:67), tačiau tai buvo viskas ką jiems pavyko padaryti šį penktadienio vakarą. Tiksliai baudas realizavę vilniečiai šventė pergalę – 75:64.

Trečiosios serijos rungtynės vyks pirmadienį Vilniuje.

„Žalgiris“: Dainius Šalenga 15, Mantas Kalnietis 12, Artūras Milaknis 8, Travisas Watsonas 7, Marcusas Brownas 6, Tadas Klimavičius 6, Martynas Pocius 5, Aleksandras Čapinas 3, Tadas, Mario Delašas 2.

„Lietuvos rytas“: Kenanas Bajramovičius 24, Martynas Gecevičius 18, Artūras Jomantas (8 atk. kam. 6 rez. perd.) 13, Milko Bjelica 10, Donatas Zavackas 5, Aronas Baynesas 4, Igoris Miloševičius 1.